Naga MarketsStrategia PSV: DAX wypełnia strukturę, cofa notowania poniżej 9700 pkt. Co dalej?Strategia PSV – to codzienny cykl analiz i zagrań oparty na trzech głównych elementach: pivocie, sekwencji i wolumenie oraz dwóch elementach wspomagających proces decyzyjny. Cykl ten nie tylko przybliża posługiwanie się metodą ale również szacuje kolejne kroki indeksu DAX. Seria analiz tworzona pod patronatem brokera Trade.com. Analizy skupiają się wokół niemieckiego indeksu DAX.

  • Niemiecki indeks rozpoczyna wtorkowe notowania od utrzymania strefy 10.650
  • Ryzyko wystąpienia korekty podczas dzisiejszej sesji jest relatywnie duże
  • Jeśli jednak rynek utrzyma PK/S1 – możemy spodziewać się ruchu powyżej 10.800 pkt 

DAX dociera do bliskich okolic górnego ograniczenia

Patrząc z perspektywy rozpoczynającej się we wtorek sesji na niemiecki indeks DAX widać, że rynek zbliżył się do górnego ograniczenia projekcji (10.792 pkt). Pisząc wczorajszy przegląd myślałem, że podejście, o którym wspominałem jest mało realne do osiągnięcia zważywszy na to, że poniedziałkowe sesje bywają słabe. Jednak system mówił pisz o wzrostach – to napisałem o wzrostach.

Te artykuły również Cię zainteresują
Faktycznie, podejście było – szkoda tylko, że rynek nie dał wcześniejszego zejścia do planowanego poziomu a rynek niewiele wyżej rozpoczął kolejne podejście. Korekta owszem pojawiła się – jednak o 50 pkt za płytka. Następnie rynek podszedł 210 punktów do zakresu 10.720 – close enough.

Zobacz także: Biznes Tok: Polaryzacja poglądów, czyli błąd powszechny inwestorów

wykres DAX H1 28.04.2020
DAX H1 28.04.2020

Tymczasem patrząc dziś na sytuację widać, że ryzyko głębszej korekty wzrosło. Nie mówię, że rynek musi nam schodzić X-set punktów, ale że wczorajszemu podejściu towarzyszyło relatywnie płytkie zejście względem wykonanego ruchu. To zwykle oznacza, że standardowa korekta może się pojawić – pytanie tylko, czy ponownie nie negująca dalsze wzrosty i nie zwiastująca kolejne dni konsolidacji. Tego wykluczyć się na chwilę obecną nie da.

Faktem jest jednak, że nadal podtrzymuję swoje założenia i nadal uważam, że ponownie TP1 a kolejno TP2 projekcji ma szansę na wypełnienie. Na dziś – zakładam zejście do okolic 10.580/510 gdzie w tych rejonach szukać będę sygnałów wzrostowych na dołączenie do ruchu. Cel na dziś dla długich to 10.780 oraz 10.820 punktów. Shorty po osiągnięciu docelowych stref dla longów bądź w przypadku mocnej reakcji podażowej w okolicach TP1.

 

Dzisiejsze poziomy PK: 28.04
R3 = 10.922
R2 = 10.820
R1 = 10.716
P.P = 10.607
S1 = 10.510
S2 = 10.410
S3 = 10.316

Wszystkie analizy cyklu można śledzić pod tagiem PSV. Poznaj również metodologię PSV – opisaną tutaj.

Maksymilian Bączkowski poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here