Naga MarketsStrategia PSV: Testowanie wczorajszego dołka - zakres 12.730/40 nadal broniony

Strategia PSV – to codzienny cykl analiz i zagrań oparty na trzech głównych elementach: pivocie, sekwencji i wolumenie oraz dwóch elementach wspomagających proces decyzyjny. Cykl ten nie tylko przybliża posługiwanie się metodą ale również szacuje kolejne kroki indeksu DAX. Seria analiz tworzona pod patronatem brokera Trade.com. Analizy skupiają się wokół niemieckiego indeksu DAX.

Te artykuły również Cię zainteresują
  • Kontrakty na niemiecki indeks zbierają wczoraj popyt z zakresu 13.800 pkt
  • Rynek zbudował sobie wsparcie na strefie 13.920 pkt
  • Obecnie jednak PK jest zakres 13.972 pkt

Niemiecki rynek w oczekiwaniu na dalszy podbój górnych ograniczeń ruchu

Podczas wczorajszej sesji handlowej liczyłem na to, że rynek najpierw podejdzie sobie do zakresu dzisiejszego R1 i dopiero zobaczymy zejście pod zakres 13.800 pkt. Niestety było inaczej i rynek od razu zapikował, nie dając praktycznie szansy na ciekawszą redystrybucję. Tym samym jedyne co dało radę wczoraj rozgrywać – i co faktycznie w jakimś stopniu zostało rozegrane w trading roomie utworzonym z ramienia NVT – to odbicie, wynikające z s&b volume.

wykres DAX H1 23.02.2021
DAX H1 23.02.2021

W tym momencie indeks otwiera się na zakresie 14.000 punktów i wszystko wskazuje na to, że rynek ma szansę podtrzymać zależność wzrostową, zgodnie z dalszymi oczekiwaniami po zebraniu ówcześnie popytu. Pytanie jednak, czy samo PK utrzyma rynek przed ewentualną korektą, która może pojawić się zaraz przed lub w trakcie wejścia UE rynku, czy też nieco niższy zakres. Tak czy inaczej jednak przygotowanie dla mnie do sesji – a przynajmniej pierwszego setupu to zwrócenie uwagi na reakcje właśnie w przedstawionym zakresie ruchu.

Zdaje się bardzo prawdopodobnym podejście do zakresu nawet R2, w końcu z vol punktu widzenia rynek niezbyt upłynniał się wczoraj na szczytach. To bardziej według mnie było zbieranie popytu, aniżeli podaży przy późniejszej części dnia. W pre-markecie uaktualnione zostanie spojrzenie na rynek.

Dzisiejsze poziomy PK*: 23.02
R3 = 14.138
R2 = 14.083
R1 = 14.028
PK = 13.972
S1 = 13.916
S2 = 13.860
S3 = 13.802

*Punkt kierunkowy – subiektywnie wyznaczany poziom newralgiczny dla indeksu. Choć strukturą przypominać może pivoty, w praktyce to nic innego jak ręcznie oznaczone strefy handlu intraday. Więcej na temat punktów kierunkowych można dowiedzieć się z cyklicznego spotkania webinarowego – “Wyznaczanie punktów kierunkowych w praktyce“.

Wszystkie analizy cyklu można śledzić pod tagiem PSV. Poznaj również metodologię PSV – opisaną tutaj. Dołącz do grupy New Vision Trading na facebooku, aby dowiedzieć się więcej o PSV oraz innym podejściu do rynków. 

Maksymilian Bączkowski poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułBlok po 22 – 22 lutego 2021: EUR/USD, Ropa WTI
Następny artykułNotowania dolara w dołkach. USD/PLN po 3,6920 PLN we wtorkowy poranek
Od roku 2012 działa jako Trader na rynku OTC/FX jako daytrader. Założyciel Klubu Inwestora „New Vision Trading” (dawniej Trading Club Szczecin) w roku 2016 i działającą w formie grupy facebookowej oraz czatu dla inwestorów do dziś. Prelegent wielu paneli dyskusyjnych nt. rynków finansowych. Twórca autorskiej strategii "PSV" - podejścia do inwestycji krótkoterminowych (2016/2017). Pasjonat ekonomii, inwestycji kapitałowych, wyznawca i propagator idei social-learningu. Działania i trafność analiz, które wykonuje, zostały bardzo docenione przez wielu traderów i inwestorów. Skutkowało to m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację FxCuffs w kategorii Analityk Roku 2016 oraz kolejną nominacją za rok 2018.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here