Naga Markets

Strategia PSV: DAX ociera się o finalny cel. Rynek ponownie do szukania wejściaStrategia PSV – to codzienny cykl analiz i zagrań oparty na trzech głównych elementach: pivocie, sekwencji i wolumenie oraz dwóch elementach wspomagających proces decyzyjny. Cykl ten nie tylko przybliża posługiwanie się metodą ale również szacuje kolejne kroki indeksu DAX. Seria analiz tworzona pod patronatem brokera Interactive Brokers. Analizy skupiają się wokół niemieckiego indeksu DAX.

  • Środowa sesja wypełnia podejście do zakresu R3
  • Zaliczona zatem została strefa 15.505 punktów
  • Obecnie widać jednak cofnięcie do rejonu 15.100 pkt.
  • Partnerem artykułu jest Interactive Brokers, sprawdź ofertę już teraz

Co dalej na czwartkowej sesji?

Wszyscy oczekiwali wczoraj wielkiego boomu, szału krwi i potu, kiedy Federalny Komitet Otwartego Rynku w USA przemawiał. W sumie nic dziwnego, sam byłem zawodnikiem liczącym na to, że coś w obecnym układzie się zmieni – przynajmniej na tyle, że podczas kolejnego dnia napiszę: “tak, mamy zmianę, dzieje się obecnie to i to, ponieważ stało się wcześniej tamto.” Niestety, tak nie jest, rynek oscyluje na tych samych zakresach, ale wcześniej był na rejonie R3, zaliczając całkiem zgrabne podejście.Obecnie jednak wróciliśmy do zakresu S1 – pierwszego dziennego wsparcia wynikającego z punktów kierunkowych dla sesji. No i teraz pytanie za 100 pkt: co dalej? Wg. mnie zniesienie wzrostu praktycznie 1 do 1 oznacza nie mniej, nie więcej jak zwykłe wyładowanie sentymentu. Gdyby rynek jakoś bardziej dotkliwie wybijał zakres S1, albo spadał poniżej S2 – można by uznać to za negatywną falę, obecnie jednak jak dla mnie sentyment jest jeszcze neutralny: to co zebrali z dołków wyładowali i pociągnęli o kilka pkt niżej.

Schematem na dzisiejszą sesję będzie dalsza obserwacja zakresu S1, czyli powtórka z rozrywki. Utrzymanie S1 – a najlepiej wyjście ponad PK + średnią może dać podjazd do rejonów 15.300/385 pkt. Wyłamanie i potwierdzenie S1 = ruch z zakresem sięgającym poziomu 14.901/850 pkt. Szansa na ruch spadkowy w pierwszych godzinach do 09:00 jest spora, dlatego nie zdziwiłbym się na schemat zejścia do 15.060 i re-testy S1 od góry przed 09:00 – sentyment może być dziś raczej spadkowy, więc ostrożnie dziś z dzikim nastawieniem na wzrosty.

Przenieś swój trading na kolejny poziom razem z brokerem Interactive Brokers. Skorzystaj z oferty inwestowania w kontrakty futures:

CHCĘ INWESTOWAĆ Z INTERACTIVE BROKERS

wykres DAX H1 27.01.2022
DAX H1 27.01.2022

Podsumowanie dla sesji

Szansa na główny ruch do południa: Cofnięcie, uaktywnienie schematu short
Cel dla sesji: 14.901/850 pkt.
Potwierdzenie stojące za tezą: Wyładowanie sentymentu, rynek pogłębia dołki
Dzisiejsze poziomy PK*: 27.01
R3 = 15.505
R2 = 15.402
R1 = 15.300
PK = 15.200
S1 = 15.100
S2 = 15.000
S3 = 14.900

*Punkt kierunkowy – subiektywnie wyznaczany poziom newralgiczny dla indeksu. Choć strukturą przypominać może pivoty, w praktyce to nic innego jak ręcznie oznaczone strefy handlu intraday. Więcej na temat punktów kierunkowych można dowiedzieć się z cyklicznego spotkania webinarowego – “Wyznaczanie punktów kierunkowych w praktyce“.

XTB

Wszystkie analizy cyklu można śledzić pod tagiem PSV. Poznaj również metodologię PSV – opisaną tutaj.  

Maksymilian Bączkowski poleca również:

NOTKA O RYZYKU:

Artykuł jest sponsorowany przez Interactive Brokers CE. Spółka Interactive Brokers Central Europe Zrt. (IBCE) jest regulowana przez MNB. IBCE nie ponosi odpowiedzialności za treść tego artykułu. Inwestowanie wiąże się z ryzykiem utraty Twojego kapitału. Niektóre produkty finansowe nie są odpowiednie dla wszystkich inwestorów. Klienci powinni zapoznać się z odpowiednimi ostrzeżeniami o ryzyku przed inwestowaniem.Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>Poprzedni artykuł7 spółek najniżej od 12 miesięcy w środę. Wig20 na plusie drugą sesję z rzędu!
Następny artykułKurs euro atakuje 4,59 PLN. EUR/PLN nastawia się na dalsze wzrosty
Od roku 2012 działa jako Trader na rynku OTC/FX jako daytrader. Założyciel Klubu Inwestora „New Vision Trading” (dawniej Trading Club Szczecin) w roku 2016 i działającą w formie grupy facebookowej oraz czatu dla inwestorów do dziś. Prelegent wielu paneli dyskusyjnych nt. rynków finansowych. Twórca autorskiej strategii "PSV" - podejścia do inwestycji krótkoterminowych (2016/2017). Pasjonat ekonomii, inwestycji kapitałowych, wyznawca i propagator idei social-learningu. Działania i trafność analiz, które wykonuje, zostały bardzo docenione przez wielu traderów i inwestorów. Skutkowało to m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację FxCuffs w kategorii Analityk Roku 2016 oraz kolejną nominacją za rok 2018.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here