Naga MarketsStrategia PSV: Testowanie wczorajszego dołka - zakres 12.730/40 nadal broniony

Strategia PSV – to codzienny cykl analiz i zagrań oparty na trzech głównych elementach: pivocie, sekwencji i wolumenie oraz dwóch elementach wspomagających proces decyzyjny. Cykl ten nie tylko przybliża posługiwanie się metodą ale również szacuje kolejne kroki indeksu DAX. Seria analiz tworzona pod patronatem brokera Trade.com. Analizy skupiają się wokół niemieckiego indeksu DAX.

Te artykuły również Cię zainteresują
  • Kontrakty na niemiecki indeks docierają wczoraj do zakresu 13.981 pkt
  • Do ostatecznego celu brakuje ledwie 9 punktów
  • Jeśli obecne cofanie zostanie dalej pociągnięte, może wyjść z tego ładny spadek

Czwartkowa sesja może wykorzystać ruch spadkowy?

Kontrakty na DAX podbiłby wczoraj do zakresu 13.981 pkt, gdzie tylko 9 pkt stanowiło barierę pomiędzy planowanym celem a wykresem. Zdarza się. Obecnie widzimy cofnięcie rynku, co jeśli zostanie potwierdzone po godz. 09;00 – stanowić z kolei będzie dla mnie sygnał odwrotu. To z kolei oznacza, że rynek ma szansę na cofnięcie do zakresu 13.810 – 13.776 punktów podczas dzisiejszej, czwartkowej sesji handlowej.

WYKRES DAX H1 04.02.2021
DAX H1 04.02.2021

Setup można będzie rozegrać na dwa sposoby przynajmniej. Pierwszy, w którym rynek jeszcze raz przetestuje R1 w stylu nadbicia szczytu – powrotu poniżej na utworzenie niższego szczytu i dystrybucja celem pierwszego z celów. Drugi, w którym rynek nie będzie w stanie wybić/nadbić R1, a jedynie zbliży się do PK, tworząc od razu niższy szczyt. Wówczas zabezpieczanie powyżej 13.990 pkt i zejście do drugiego celu z wyznaczonych wydaje się prawidłowe. Negacją będzie ewidentne, dalsze parcie popytu.

Dzisiejsze poziomy PK*: 04.02
R3 = 14.103
R2 = 14.043
R1 = 13.983
PK = 13.924
S1 = 13.867
S2 = 13.809
S3 = 13.745

*Punkt kierunkowy – subiektywnie wyznaczany poziom newralgiczny dla indeksu. Choć strukturą przypominać może pivoty, w praktyce to nic innego jak ręcznie oznaczone strefy handlu intraday. Więcej na temat punktów kierunkowych można dowiedzieć się z cyklicznego spotkania webinarowego – “Wyznaczanie punktów kierunkowych w praktyce“.

Wszystkie analizy cyklu można śledzić pod tagiem PSV. Poznaj również metodologię PSV – opisaną tutaj. Dołącz do grupy New Vision Trading na facebooku, aby dowiedzieć się więcej o PSV oraz innym podejściu do rynków. 

Maksymilian Bączkowski poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here