Naga MarketsStrategia PSV: Testowanie wczorajszego dołka - zakres 12.730/40 nadal broniony

Strategia PSV – to codzienny cykl analiz i zagrań oparty na trzech głównych elementach: pivocie, sekwencji i wolumenie oraz dwóch elementach wspomagających proces decyzyjny. Cykl ten nie tylko przybliża posługiwanie się metodą ale również szacuje kolejne kroki indeksu DAX. Seria analiz tworzona pod patronatem brokera Trade.com. Analizy skupiają się wokół niemieckiego indeksu DAX.

Te artykuły również Cię zainteresują
  • Kontrakty na niemiecki indeks osiągają z nawiązką spadkowy cel
  • Obecnie DAX spada do interesujących poziomów do zbierania długich
  • Finalnie jednak dopiero 09:00 potwierdzi czy rynek jest w stanie podchodzić

DAX schodzi do interesujących poziomów na ponowne zbieranie

Zejście, które miało wczoraj mieć miejsce pojawiło się do zakresu 13.175 punktów, czyli głębiej, niż można było się tego spodziewać. To dobrze, ponieważ jest teraz z czego chociaż brać ewentualnie podbicie – do zakresu 13.260/330. Szczerze mówiąc niewiele więcej można napisać na ten temat – ponieważ dziś według mnie tylko jeden setup wchodzi w grę.

WYKRES DAX H1 04.12.2020
DAX H1 04.12.2020

Oczywistym jest to, że jeśli rynek wyłamie zakres 13.190/180 pkt ryzyko łapania długich będzie większe – mimo niższego poziomu, ponieważ rynek znajdować się będzie w sekwencyjnym spadku, a to będzie oznaczać łapanie dołka z nadzieją odbicia. Dlatego dziś raczej wszystko powyżej S1 jest w longu celem wyznaczonym powyżej. Uaktualnienie pojawi się w pre-markecie.

Zobacz także: Wirecard: Niemiecki regulator na dywaniku UE. Błędy w nadzorze nad spółką płatniczą?

Dzisiejsze poziomy PK*: 04.12
R3 = 13.412
R2 = 13.362
R1 = 13.310
PK = 13.260
S1 = 13.212
S2 = 13.163
S3 = 13.114

*Punkt kierunkowy – subiektywnie wyznaczany poziom newralgiczny dla indeksu. Choć strukturą przypominać może pivoty, w praktyce to nic innego jak ręcznie oznaczone strefy handlu intraday. Więcej na temat punktów kierunkowych można dowiedzieć się z cyklicznego spotkania webinarowego – “Wyznaczanie punktów kierunkowych w praktyce“.

Wszystkie analizy cyklu można śledzić pod tagiem PSV. Poznaj również metodologię PSV – opisaną tutaj. Dołącz do grupy New Vision Trading na facebooku, aby dowiedzieć się więcej o PSV oraz innym podejściu do rynków. 

Maksymilian Bączkowski poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here