Naga MarketsStrategia PSV: Testowanie wczorajszego dołka - zakres 12.730/40 nadal broniony

Strategia PSV – to codzienny cykl analiz i zagrań oparty na trzech głównych elementach: pivocie, sekwencji i wolumenie oraz dwóch elementach wspomagających proces decyzyjny. Cykl ten nie tylko przybliża posługiwanie się metodą ale również szacuje kolejne kroki indeksu DAX. Seria analiz tworzona pod patronatem brokera Trade.com. Analizy skupiają się wokół niemieckiego indeksu DAX.

  • Niemiecki indeks utrzymuje się nadal powyżej 13.100 punktów
  • Rynek ma szansę na dalsze wzrosty, jednak oczekujemy na drobną korektę
  • Spotkanie “Aktualna sytuacja na DAX” pokazuje nowe setupy typu swing

DAX z możliwością dalszych wzrostów, jednak po korekcie

Podczas wczorajszego spotkania webinarowego poświęconego zaktualizowaniu sytuacji na niemiecki indeksie, czyli przeglądu kilku kluczowych dla mnie elementów w handlu swing – okazuje się, że strefy dla – re-akumulacji oraz poziomu docelowego pokrywają się idealnie ze strefami rynku opcyjnego oraz dużego obrotu wg. profilu wolumenowego. W tym momencie znamy już potencjalne strefy akumulacji, a szablon do programu MT4 na DAX z nim znajdziecie pod tym linkiem.

wykres DAX H4 28.08.2020
DAX H4 28.08.2020

Już podczas prowadzenia wczorajszego spotkania rynek wkroczył w pierwszą strefę (bliższą mojemu spojrzeniu na aktualną sytuację). Pytanie jednak brzmi – czy dziś i w poniedziałek doświadczymy jeszcze zejścia do niej, czy rynek podczas dzisiejszego dnia handlowego raczej zdecyduje się zabrać nas na nieco wyższe poziomy. Najlepiej oczywiście, gdyby rynek dziś pozostał w niewielkiej konsolidacji, w poniedziałek wkroczył w strefę a w kolejne dni potwierdził jej utrzymanie wraz z wygenerowanym ruchem powyżej. Na razie jednak to życzeniowe podejście, czekamy na potwierdzenie ruchu.

Tymczasem wracając do sesji intraday. Poniżej jak zawsze punkty kierunkowe dla sesji. Dziś trudno było wyznaczyć “dobry” punkt dnia, trzeba było kierować się raczej “racjonalnym podejściem zasięgowym” czyli tym, ile rynek faktycznie jest w stanie dziś wykonać ruchu. Podstawą do tego były ostatni dni i ich zakres zmienności. Dziś szacuję, że dobrym scenariuszem będzie szukanie dalszego wzrostu z okolic 13.130 – 13.100. Celem może być zakres 13.220 – 13.250 punktów. Zaś obrona może mieć miejsce w zakresie 13.060 pkt. Ważnym jest godz. 09:00 – jak zawsze, nie wcześniejsza re-akumulacja.

wykres DAX H1 28.08.2020
DAX H1 28.08.2020

Zobacz także: Wirecard: Niemiecki regulator na dywaniku UE. Błędy w nadzorze nad spółką płatniczą?

Dzisiejsze poziomy PK*: 28.08
R3 = 13.294
R2 = 13.230
R1 = 13.169
PK = 13.107
S1 = 13.040
S2 = 12.976
S3 = 12.910

*Punkt kierunkowy – subiektywnie wyznaczany poziom newralgiczny dla indeksu. Choć strukturą przypominać może pivoty, w praktyce to nic innego jak ręcznie oznaczone strefy handlu intraday. Więcej na temat punktów kierunkowych można dowiedzieć się z cyklicznego spotkania webinarowego – “Wyznaczanie punktów kierunkowych w praktyce“.

Wszystkie analizy cyklu można śledzić pod tagiem PSV. Poznaj również metodologię PSV – opisaną tutaj.

Maksymilian Bączkowski poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here