Naga MarketsStrategia PSV: DAX nadal walczy o zejście. Decydujące sesje przed nami

Strategia PSV – to codzienny cykl analiz i zagrań oparty na trzech głównych elementach: pivocie, sekwencji i wolumenie oraz dwóch elementach wspomagających proces decyzyjny. Cykl ten nie tylko przybliża posługiwanie się metodą ale również szacuje kolejne kroki indeksu DAX. Seria analiz tworzona pod patronatem brokera Trade.com. Analizy skupiają się wokół niemieckiego indeksu DAX.

  • Niemiecki indeks wykonuje podejście oczekiwane z piątkowej sesji
  • Wieczorne spotkanie skutkuje zaplanowaniem kolejnego ruchu
  • Oczekiwanie na pierwsze sygnały potwierdzające ruch

DAX z ustaloną projekcją – szanse na wykonanie?

W piątek zaplanowany cel dla indeksu wynosił blisko 300 punktów, i był nim zakres 12.820 punktów. Ten został zaliczony a podczas wieczornego spotkania została przedstawiona aktualna sytuacja i indeksie, która według mnie ta obecnie duże szansę być zrealizowana. Mowa o podejściu do strefy korekcyjnej 12.550 – 12.450 i wygenerować kolejne podejście typu swing, z zakresem zasięgu liczącym 700 – 800 punktów.

Wszystko omawiane było dokładnie podczas piątkowego spotkania, które praktykujemy już od ponad roku. To jedyne logiczne rozwiązanie jakie widzę w ciągu najbliższych dni, chociaż to co zrobi finalnie indeks jest już poza jakimkolwiek złotym systemem. Faktem jednak jest, że zagranie to byłoby zgodne z tym, co obecnie dzieje się na rynku, zamiast bezsensownie po raz dwudziesty próbował łapać szczyt.

WYKRES DAX H4 08.06.2020
DAX H4 08.06.2020

Zobacz także: Uwaga skupiona na danych z rynku pracy w USA, co z kursem dolara?

Szablon dostępny był do pobrania na mt4 podczas spotkania, powyżej tylko poglądowe spojrzenie. Czy rynek ma szansę na taki ruch? Spory, cofnięcie co prawda to kwestia mega szczęścia aby pojawiło się akurat dzisiaj, ale liczę, że właśnie ze strefy do re-akumulacji rynek dopiero ruszy. Inaczej potencjał zysku do ryzyka nie będzie się w ogóle kalkulował. Czekamy, zobaczymy.

Mimochodem witamy nową spółkę w niemieckim indeksie. Lufthansa podchodzi do linii bocznej, sędzia macha flagą, następuje zamiana zawodników a na boisko wbiega zawodnik z numerem 30, Deutsche Wohnen.

Dzisiejsze poziomy PK: 08.06
R3 = 13.070
R2 = 12.955
R1 = 12.845
P.P = 12.735
S1 = 12.625
S2 = 12.520
S3 = 12.408

Wszystkie analizy cyklu można śledzić pod tagiem PSV. Poznaj również metodologię PSV – opisaną tutaj.

Maksymilian Bączkowski poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here