Naga MarketsStrategia PSV: Testowanie wczorajszego dołka - zakres 12.730/40 nadal broniony

Strategia PSV – to codzienny cykl analiz i zagrań oparty na trzech głównych elementach: pivocie, sekwencji i wolumenie oraz dwóch elementach wspomagających proces decyzyjny. Cykl ten nie tylko przybliża posługiwanie się metodą ale również szacuje kolejne kroki indeksu DAX. Seria analiz tworzona pod patronatem brokera Trade.com. Analizy skupiają się wokół niemieckiego indeksu DAX.

Te artykuły również Cię zainteresują
  • Rynek pozostaje w tej samej strefie ruchu
  • Dzisiejszy poranek wskazuje na możliwość wygenerowania ruchu wzrostowego
  • Jeśli PK zostanie obronione celem może okazać się zakres 13.950/960 pkt

Oczekiwanie na obronę zakresu punktu kierunkowego dla sesji poniedziałkowej

Wczesne godziny mówią jedno: szansa na podejście indeksu nadal jest duża. Amerykanie w kosmosie, gdzieś między Saturnem a Uranem natomiast rakieta niemieckiego indeksu zdaje się mieć zapchane dysze. Traderzy z Frankfurtu pracują nad problemem ale dni opóźnienia startu trzyliterowego olbrzyma zdają się już być liczone w tygodniach i szansa powodzenia spektakularnego startu jest już niemal żadna.

wykres DAX H1 25.01.2021
DAX H1 25.01.2021

Śmiechem i żartem mówiąc rynek nadal nie daje nic ciekawego, co można by rozgrywać prócz pomniejszych szorowań indeksu up&down w konsolidacji. Toteż czekamy na dalszy rozwój ruchu i liczymy na to, że niebawem coś w układzie się zmieni.

Dzisiejsze poziomy PK*: 25.01
R3 = 13.983
R2 = 13.940
R1 = 13.898
PK = 13.858
S1 = 13.815
S2 = 13.773
S3 = 13.730

*Punkt kierunkowy – subiektywnie wyznaczany poziom newralgiczny dla indeksu. Choć strukturą przypominać może pivoty, w praktyce to nic innego jak ręcznie oznaczone strefy handlu intraday. Więcej na temat punktów kierunkowych można dowiedzieć się z cyklicznego spotkania webinarowego – “Wyznaczanie punktów kierunkowych w praktyce“.

Wszystkie analizy cyklu można śledzić pod tagiem PSV. Poznaj również metodologię PSV – opisaną tutaj. Dołącz do grupy New Vision Trading na facebooku, aby dowiedzieć się więcej o PSV oraz innym podejściu do rynków. 

Maksymilian Bączkowski poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here