Naga MarketsStrategia PSV – to codzienny cykl analiz i zagrań oparty na trzech głównych elementach: pivocie, sekwencji i wolumenie oraz dwóch elementach wspomagających proces decyzyjny. Seria analiz tworzona pod patronatem Royal Financial Trading. Analizy skupiają się wokół indeksu DAX


Przebieg piątkowej sesji to prawdziwa rzeźnia dla tych, którzy liczyli na konkretnych ruch – w myśl zasady “coś musi w końcu się zadziać”. Tak jak pisaliśmy podczas piątkowej porannej analizy DAX – “Warto również pamiętać – że dzisiejsze poziomy pivotów są bardzo rozstrzelone, tworząc relatywnie duży przedział pomiędzy wsparciami a oporami intra. Wynika to oczywiście z wczorajszego – dość wzmożonego ruchu, dlatego na dziś z rezerwą trzeba podchodzić do ruchów pomiędzy strefami i wytyczanymi zasięgami na ich podstawie“. Tak też było – a jedynym pivotem stale testowanym był dzienny pivot, który nie dał stronie popytowej szans na kontynuację zwyżki.

Te artykuły również Cię zainteresują
wykres DAX M5 19.10.2018
DAX M5 19.10.2018

Poza tym nic szczególnego podczas piątkowej sesji nie zaszło – no, może prócz faktu dwukrotnego testu strefy 11.490, która również dnia poprzedniego została dobrze zamarkowana, co daje taki oto obraz:

wykres DAX H4 22.10.2018
DAX H4 22.10.2018

Co oczywiście daje krótkoterminowy cel na górne ograniczenie zaznaczone na wykresie. Co ciekawe tylko, przełamanie tego poziomu patrząc klasycznie – powinno dać możliwość dalszej zwyżki – a więc zanegowanie dalszych spadków i powrót w przedziały 12.000 – 12.650. Istotne z perspektywy takiego założenie jest to, w jaki sposób pierwsze dwa dni handlu rozegrają się na niemieckim indeksie.

DAX intraday

Dziś poniedziałek, a jak na poniedziałek przystało – znacznie ograniczę się w możliwych scenariuszach tylko do tego, co pewne. Podczas dzisiejszej sesji na dzień dobry został stuknięty poziom R1 oraz R2 – co sprawia, że jesteśmy stosunkowo wysoko jeszcze przed godziną 09:00. Prawie 80 punktów machnięte w godzinę handlu – pozostawiając lukę spadkową nietkniętą. Dzisiejsze R3 (choć często zwracam uwagę, że poniedziałkowe pivoty są w większości do kitu) jest na poziomie 11.796 i gdybym był dużym graczem – tam właśnie bym uderzył bez większej korekty, aby nikt nie dołączył do ruchu a frustraci próbowali łapać S na każdym podbiciu, co oczywiście tylko napędziłoby wzrosty.

Na szczęście (dla rynku) nie jestem grubasem a jedynie niewiele znaczącym traderem intraday, dlatego można być spokojnym. Jednak – taki setup w gruncie rzeczy nie jest zły technicznie. Szczególnie mocno zatem będę się dziś przyglądał, czy potencjalny target będzie do osiągnięcia. Aby móc podobny scenariusz rozegrać, wówczas najlepszym poziomem do zbierania pozycji typu long byłby poziom dziennego pivota – 11.547. Nie może on zostać dziś przekroczony jeśli wzrosty miałby być dziś potwierdzone. Z drugiej strony nawet poziom R1 – 11.606 zdaje się dobry dla ewentualnego podłączenia do kontynuacji wzrostów – kwestią jest oczywiście sam sposób dojścia do poziomów, ponieważ “kamień w wodę” w tym momencie neguje dalszą próbę podejścia.

Jeśli chodzi o scenariusz pro-spadkowy sytuacja jest nieco prostsza. Jesteśmy nadal w spadkach parząc z wyższych interwałów, dlatego tak naprawdę każda próba intraday short z niewielkim stopem jest zasadna o tyle, o ile oczywiście są to jeszcze rozsądne miejsca. Jeśli chodzi o S podpierałbym się przede wszystkim dojściem lub przejściem poziomów pivotowych (dojściem z dołu, przebiciem z góry) lub przy pomocy średniej SMA50 na TF M1/M5.

Dzisiejsze poziomy Pivotów: 19.10
R3 = 11.796
R2 = 11.671
R1 = 11.606
P.P = 11.547
S1 = 11.481
S2 = 11.422
S3 = 11.298

Wszystkie analizy cyklu można śledzić pod tagiem PSVConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here