Naga MarketsStrategia PSV: Testowanie wczorajszego dołka - zakres 12.730/40 nadal broniony

Strategia PSV – to codzienny cykl analiz i zagrań oparty na trzech głównych elementach: pivocie, sekwencji i wolumenie oraz dwóch elementach wspomagających proces decyzyjny. Cykl ten nie tylko przybliża posługiwanie się metodą ale również szacuje kolejne kroki indeksu DAX. Seria analiz tworzona pod patronatem brokera Trade.com. Analizy skupiają się wokół niemieckiego indeksu DAX.

Te artykuły również Cię zainteresują
  • DAX podczas wczorajszej sesji faktycznie generuje zejście
  • Nie jest ono jednak na tyle silne, aby dotrzeć do planowanego celu
  • Niemniej jednak rynek nadal pozostaje w akcencie spadkowym w czwartek

DAX oczekuje odbicia, jednak nadal pozostaje w szansie spadków

Wczorajsza sesja miała generalnie dać nam zejście ceny – o czym pisałem w porannym PSV. Cel wyznaczony był na zakresie dziennego S2, czyli zakres 13.240/220, indeks zatrzymał się jednak w maksymalnym zejściu na poziomie 13.263 punkty, co oznacza, że znów 26 punktów zabrakło do finalnego celu. Niewiele, jednak to pokazuje, że indeks zawęża mocno zasięgi, co nie jest dobra informacją dla wszystkich handlujących intraday.

Brak zmienności, lub niska zmienność powoduje co prawda, że “przekiszone” pozycje dają się rozwiązać, ale w normalnym handlu potrzeba jest bardzo precyzyjnych wejść i dużo cierpliwości. Generalnie rynek jest nijaki i choć dziś wygląda jakby ponownie był w stanie wygenerować cofnięcie / spadek, to wcześniej dobrze by było, gdyby jednak podbił w ramach korekty. Wówczas byłoby z czego łapać indeks na ew. spadki – jeśli takie faktycznie zostaną wygenerowane.

wykres DAX H1 03.12.2020
DAX H1 03.12.2020

Dlatego setupem na dziś byłoby podejście w okolice zakresu PK/R1 i ponowne wyszukiwanie sekwencji spadkowej, odwrotu trendu, schemat wyładowania lub czegokolwiek, co potwierdzi nam ew. cofnięcie. Co do targetu bardzo ciężko mi obecnie oszacować. Rynek ostatnio nie docierał do nich o te 20 pkt w jedną i w drugą, więc pewnie znając życie, gdy dziś zaniżę to indeks strzeli 🙂
Powiem więc tak: 13.240 jako TP1, zaś 13.205 jako TP2 byłoby oczekiwane. Jeśli rynek podbiłby wcześniej to w/w poziomów, byłby to całkiem ciekawy target / zasięg.

Zobacz także: Wirecard: Niemiecki regulator na dywaniku UE. Błędy w nadzorze nad spółką płatniczą?

Dzisiejsze poziomy PK*: 03.12
R3 = 13.441
R2 = 13.391
R1 = 13.344
PK = 13.297
S1 = 13.252
S2 = 13.205
S3 = 13.158

*Punkt kierunkowy – subiektywnie wyznaczany poziom newralgiczny dla indeksu. Choć strukturą przypominać może pivoty, w praktyce to nic innego jak ręcznie oznaczone strefy handlu intraday. Więcej na temat punktów kierunkowych można dowiedzieć się z cyklicznego spotkania webinarowego – “Wyznaczanie punktów kierunkowych w praktyce“.

Wszystkie analizy cyklu można śledzić pod tagiem PSV. Poznaj również metodologię PSV – opisaną tutaj. Dołącz do grupy New Vision Trading na facebooku, aby dowiedzieć się więcej o PSV oraz innym podejściu do rynków. 

Maksymilian Bączkowski poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here