Naga MarketsStrategia PSV: DAX wypełnia strukturę, cofa notowania poniżej 9700 pkt. Co dalej?Strategia PSV – to codzienny cykl analiz i zagrań oparty na trzech głównych elementach: pivocie, sekwencji i wolumenie oraz dwóch elementach wspomagających proces decyzyjny. Seria analiz tworzona pod patronatem brokera Trade.com. Analizy skupiają się wokół niemieckiego indeksu DAX.


Dzisiejszy wpis będzie bardziej podsumowaniem wczorajszej sesji, ponieważ szacunki otwarcia indeksu w kolejnym tygodniu są niemal niemożliwe. Zatem – wczorajsze PSV dawało setup zejścia indeksu do dziennego punktu kierunkowego oraz możliwość wyhamowania w nim dalszych zejść. Wówczas box traktowany być powinien jako miejsce docelowe dla akumulacji oraz wyjście z pozycjami długimi w zakres: 10.500 pkt oraz 10.610 punktów.

Pierwsza część sesji sprawiała wrażenie, że indeks już nie wykona scenariusza – zbyt mocne podejście niż to początkowo szacowałem (80 pkt wyżej) jednak rynek zareagował w punkt na poziom R2 wyznaczany z punktów kierunkowych dając przy tym okazję na obrót. Co prawda pozycje krótkie były wczoraj przeze mnie łapane – o czym informowałem na kanale Zello prowadzonej grupy Trading Club Szczecin, jednak z całości 220 punktowego zejścia złapałem jedynie 75 punktów. Dla informacji tylko – kanał Zello od wczoraj pozostaje otwarty nie tylko dla konferencji / rozmów wieczornych, ale cały czas. Zachęcam do udzielania się.

wykres DAX H1 10.04.2020
DAX H1 10.04.2020

Jak widać setup wykonał kawał dobrej roboty, ale przy tym i punty kierunkowe. W ostatnim czasie padało wiele pytań odnośnie punktów. Oczywiście, czytałem wszystkie komentarze pod postem, gdzie pytałem o zrobienie ponownie webinaru odnośnie ich ustalania – ale zrobimy go pod koniec miesiąca. Teraz chciałbym napisać dwa słowa o nich, ponieważ też dużo osób pyta o zasadność PK.

W samej metodologii nie chodzi o to, że są to jakieś magiczne punkty dające zarobić miliony pipsów dziennie, lub skrajnie odwrotnie – jest to bezużyteczna strategia. Oznaczając PK czy handlując na PV (ponieważ podejście jest prawie identyczne):
1. Inwestor wykorzystuje handel na strefy (wykorzystuje zmienność i zasięgi danego waloru)
2. Otrzymuje jasne sygnały co do kierunku handlu (struktura pozytywna i negatywna)
3. Ogranicza ryzyko fiksowania się – strefa wyraźnie wskazuje potencjał zasięgu ruchu
4. Ogranicza ryzyko “tysiąca wejść” w jednej strefie (kto nigdy nie miał dziesiątki wejść w jednej strefie, gdy potem okazywało się, że w sumie rynek nic nie zrobił, a nastawienie rzekomego wybicia wygrało z nami?)
5. Inwestor nie obraca się dziesiątki razy z pozycją, ponieważ widzi jaki kierunek narzucony jest prze rynek
6. Szacuje lepsze poziomy podczas handlu na kontrę ruchu, a nie wchodzi w środku ruchu.

Warto też pamiętać, że poziomy PK/PV są bezwartościowe same w sobie. To inwestor nadaje im sens w handlu – jak wszystko inne. Nie są to ani lepsze, ani gorsze metody.

Tym oto akcentem chciałbym życzyć wszystkim udanych Świąt – mimo tak nieciekawego momentu w naszym życiu, związanego z wirusem. Dziś jeszcze slyszymy się o godzinie 18:00 na ostatecznym przeglądzie indeksu i szacunku co dalej – w cyklu Aktualna sytuacja na DAX.

 

Dzisiejsze poziomy PK: 10.04
R3 = 10.
R2 = 10.
R1 = 10.
P.P = 10.
S1 = 10.
S2 = 10.
S3 = 9

Wszystkie analizy cyklu można śledzić pod tagiem PSV. Poznaj również metodologię PSV – opisaną tutaj.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here