Naga MarketsStrategia PSV: Zakres boxa nadal utrzymywany - DAX powtórzy wczorajsze rozegranie?

Strategia PSV – to codzienny cykl analiz i zagrań oparty na trzech głównych elementach: pivocie, sekwencji i wolumenie oraz dwóch elementach wspomagających proces decyzyjny. Cykl ten nie tylko przybliża posługiwanie się metodą ale również szacuje kolejne kroki indeksu DAX. Seria analiz tworzona pod patronatem brokera Trade.com. Analizy skupiają się wokół niemieckiego indeksu DAX.

  • Kontrakty na niemiecki indeks docierają we wtorek do poziomu 13.175 pkt
  • Rynek wypełnia znaczną część planowanej projekcji wzrostowej
  • Czas skupić się na sesji intraday niemieckiego indeksu

DAX z celem R2 i możliwością częściowego cashowania?

Niemiecki rynek po krótkiej przerwie w nadawaniu dociera do zakresu 13.175 punktów. Generalnie można powiedzieć już, że to, co było omawiane jako projekcja wzrostowa zostało wypełnione a projekcję można już zamknąć / rozliczyć i skupić się powoli na wyszukiwaniu kolejnych sygnałów średnioterminowych wskazujących na jakiś ruch. Póki co jednak warto będzie przejrzeć sesję intraday, która zdecydowanie może należeć do ciekawych.

wykres DAX H4 21.07.2020
DAX H4 21.07.2020

Handel na tak wysokich poziomach może nie należeć do najprzyjemniejszych, ze względu na to, że obawa przed nagłym cofnięciem może być częsta i ..złudna. Wyciskanie S-kowiczów, którzy zafiksowali się przed miesiącem/dwoma na “jedyny słuszny kierunek” może być dotkliwa – jeśli faktycznie jest to ostatnie stadium wyciągania indeksu.

Tak czy inaczej, w kontekście sesji intraday warto zwrócić dziś – jak zawsze zresztą – uwagę na schematy jakie wygeneruje rynek oraz PK, przy których to szukać można będzie wszelakich reakcji. Patrząc po ruchu indeksu mamy typowe wyciąganie – jeśli dziś szukać pozycji krótkiej, to tylko po utworzeniu cash-out, czyli wyładowania w okolicach R1 / R2 lub po przełamaniu dziennego punktu kierunkowego.

wykres DAX H1 21.07.2020
DAX H1 21.07.2020

Osobiście widzę dużą szansę na cofanie z zakresie R2, jednak lepiej obserwować i reagować, niż w ślepo łapać z nadzieją, że po prostu rynek cofnie. Na razie wiele więcej powiedzieć się nie da – na kanale / czacie Telegram prowadzonej grupy New Vision Trading (stare TCS) będę dawał informację, jeśli coś ciekawego do rozegrania się pojawi – jak zawsze.

Zobacz także: Wirecard: Niemiecki regulator na dywaniku UE. Błędy w nadzorze nad spółką płatniczą?

Dzisiejsze poziomy PK: 21.07
R3 = 13.312
R2 = 13.248
R1 = 13.183
P.K = 13.118
S1 = 13.054
S2 = 12.986
S3 = 12.924

Wszystkie analizy cyklu można śledzić pod tagiem PSV. Poznaj również metodologię PSV – opisaną tutaj.

Maksymilian Bączkowski poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułRN ZCh Police zawiesiła Annę Tarocińską w czynnościach członka zarządu
Następny artykułPKO BP umożliwia założenie konta na selfie
Od roku 2012 działa jako Trader na rynku OTC/FX jako daytrader. Założyciel Klubu Inwestora „New Vision Trading” (dawniej Trading Club Szczecin) w roku 2016 i działającą w formie grupy facebookowej oraz czatu dla inwestorów do dziś. Prelegent wielu paneli dyskusyjnych nt. rynków finansowych. Twórca autorskiej strategii "PSV" - podejścia do inwestycji krótkoterminowych (2016/2017). Pasjonat ekonomii, inwestycji kapitałowych, wyznawca i propagator idei social-learningu. Działania i trafność analiz, które wykonuje, zostały bardzo docenione przez wielu traderów i inwestorów. Skutkowało to m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację FxCuffs w kategorii Analityk Roku 2016 oraz kolejną nominacją za rok 2018.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here