Naga MarketsStrategia PSV: DAX przekracza 13.460 pkt, negacja czy krótkoterminowe wyjście?Strategia PSV – to codzienny cykl analiz i zagrań oparty na trzech głównych elementach: pivocie, sekwencji i wolumenie oraz dwóch elementach wspomagających proces decyzyjny. Seria analiz tworzona pod patronatem brokera Trade.com. Analizy skupiają się wokół niemieckiego indeksu DAX.


Niekończąca się wspinaczka podczas wczorajszej sesji na niemieckim indeksie DAX była poprzedzona wcześniejszymi wpisami PSV. Choć na regularnej sesji szczyt – lub może lepiej – poziom docelowy 13.800 co prawda nie został jeszcze osiągnięty, jednak na sesji nocnej bliskie okolice tego poziomu zostały strzelone. 13.792 punktów, czyli 8 punktów niżej z całości ponad 300 punktowego swingu, gdzie DAX dotarł w godzinach nocnych. Nie jest to co prawda całkowite wypełnienie struktury, najmniej jednak uważam poziom za zaliczony.

Jeśli chodzi jeszcze o rzeczy warte uwagi podczas tej wspinaczki na Mount Everest, to warto przyjrzeć się samemu podejściu. Oczywiście, są to, lub były to godziny nocnego handlu i nie są one zazwyczaj przeze mnie brane tak bardzo pod uwagę, jednak co przykuło moją uwagę – to szybki wzrost i jeszcze szybsze cofnięcie notowań.

wykres DAX M5 13.02.2020

Może być to zbieg okoliczności, pokrywający się z początkiem sesji azjatyckiej, ale tego typu (jak ja to nazywam) “touch and go” często jest ważną informacją zwrotną. Mówi ona, że prócz oczywistego wyładowania sentymentu tworzy się górne ograniczenie. Ktoś mógłby powiedzieć zwyczajnie: strefa oporu, i nie byłby przy tym w błędzie – jednak troszkę rozróżniam jedno od drugiego. Opór, według mojego spojrzenia to zwykle miejsce, które testowane było minimum dwa razy, a w tym wypadku jest to po prostu ATH. Dodatkowo, przy tym ruchu można było zauważyć typowe wyciągnięcie i spuszczenie ceny a nie oscylowanie wokół strefy, która nie chce dalej przepuścić wykresu. Oczywiście nie chcę tym samym sugerować, że jest to jakaś sygnalna dla dalszego zajścia. Ta strefa może nią być, ale nie musi. To czy tak będzie czy też nie okaże się podczas dzisiejszej sesji handlowej.

Tymczasem to, co na dziś będzie planowane przeze mnie ma ścisły związek właśnie z powyższą reakcją. Ze względu na nocną reakcję, a nie regularne godziny handlu nie mogę postawić kropki nad i – jednak z dużą dozą ostrożności handlować będę poniższy schemat o ile nie zostanie on zanegowany.

wykres DAX M15 13.02.2020
DAX M15 13.02.2020

Dzisiejsze poziomy Pivotów: 13.02
R3 = 13.990
R2 = 13.884
R1 = 13.825
P.P = 13.719
S1 = 13.661
S2 = 13.554
S3 = 13.496

Wszystkie analizy cyklu można śledzić pod tagiem PSV. Poznaj również metodologię PSV – opisaną tutajtokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułPoranny przegląd rynków: Dane o inflacji w centrum uwagi inwestorów
Następny artykułAsbis [ASB], PlayWay [PLW] – Gorące spółki dnia
Od roku 2012 działa jako Trader na rynku OTC/FX jako daytrader. Założyciel Szczecińskiego Klubu Inwestora „Trading Club Szczecin” oraz prelegent wielu paneli dyskusyjnych nt. rynku Forex. Twórca autorskiej strategii "PSV" - podejścia do inwestycji krótkoterminowych. Pasjonat ekonomii, inwestycji kapitałowych, wyznawca i propagator idei social-learningu. Działania i trafność analiz, które wykonuje, zostały bardzo docenione przez wielu traderów i inwestorów. Skutkowało to m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację FxCuffs w kategorii Analityk Roku 2016 oraz kolejną nominacją za rok 2018.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here