Naga MarketsStrategia PSV: Testowanie wczorajszego dołka - zakres 12.730/40 nadal broniony

Strategia PSV – to codzienny cykl analiz i zagrań oparty na trzech głównych elementach: pivocie, sekwencji i wolumenie oraz dwóch elementach wspomagających proces decyzyjny. Cykl ten nie tylko przybliża posługiwanie się metodą ale również szacuje kolejne kroki indeksu DAX. Seria analiz tworzona pod patronatem brokera Trade.com. Analizy skupiają się wokół niemieckiego indeksu DAX.

Te artykuły również Cię zainteresują
Kontrakty na DAX muszą się ustabilizować, aby mówić o kolejnej projekcji

Wczorajsza sesja mówiąc krótko i zwięźle zrobiła robotę. Abstrahując już od osobistego wyniku handlu intraday, który raczej nie był kierunkowy a raczej handlem od bandy do bandy, to rynek wypełnił w całości już piątkowe założenia co do wzrostów. Obecnie patrząc na wykres można powiedzieć jedno: good job. Teraz najlepiej zrobić sobie przerwę od handlu typu swing i poczekać, aż rynek wygeneruje dalsze sygnały świadczące o ruchu kierunkowym. Trudno przewidzieć co dalej, kiedy na moment pisania analizy jeszcze nie wiadomo co z wyborami (żart: Trump nie może przecież przegrać).

WYKRES DAX H4 04.11.2020
DAX H4 04.11.2020

Z uwagi na to, że swing został wykonany trzeba kolejne sesje skupić się raczej na intraday handlu. Punkty kierunkowe na sesje wyglądają w sposób następujący – punktem najważniejszym dnia, świadczącym dalej o kierunku jest zakres 12.030 punktów. Póki będzie on utrzymywany, szanse na dalszy wzrost indeksu są duże, choć nie twierdzę, że przydałoby się, aby ten wykonał jakąś korektę (życzeniowo). Zakres R1 oraz R2 w sumie są już nieco przeczyszczone przez rynek, ze względu na ruchy elekcyjne. Sam NQ wystartował jak Falcon One ponad 550 punktów.

wykres DAX H1 04.11.2020
DAX H1 04.11.2020

Jednak na dziś: w przypadku cofania wykresu i mimo przełamania PK, oczekiwałbym reakcji pro-wzrostowej na zakresie S1, gdyby doszło do takiego zrzucenia. Ponieważ właśnie w tym miejscu w moim odczuciu doszłoby do pełnej korekty ruchu na indeksie. Test piku, ustabilizowanie i wyjście górą – byłoby idealnym scenariuszem. Mimo, że swoi to lekko w kontrze do zasad handlu na PK, to S1 dziś będzie dla mnie kolejną okazją do szukania wejścia, w razie przerwania PK.

Zobacz także: Wirecard: Niemiecki regulator na dywaniku UE. Błędy w nadzorze nad spółką płatniczą?

Dzisiejsze poziomy PK*: 04.11
R3 = 12.365
R2 = 12.260
R1 = 12.146
PK = 12.030
S1 = 11.925
S2 = 11.810
S3 = 11.700

*Punkt kierunkowy – subiektywnie wyznaczany poziom newralgiczny dla indeksu. Choć strukturą przypominać może pivoty, w praktyce to nic innego jak ręcznie oznaczone strefy handlu intraday. Więcej na temat punktów kierunkowych można dowiedzieć się z cyklicznego spotkania webinarowego – “Wyznaczanie punktów kierunkowych w praktyce“.

Wszystkie analizy cyklu można śledzić pod tagiem PSV. Poznaj również metodologię PSV – opisaną tutaj. Dołącz do grupy New Vision Trading na facebooku. 

Maksymilian Bączkowski poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here