Naga MarketsStrategia PSV: DAX ociera się o finalny cel. Rynek ponownie do szukania wejściaStrategia PSV – to codzienny cykl analiz i zagrań oparty na trzech głównych elementach: pivocie, sekwencji i wolumenie oraz dwóch elementach wspomagających proces decyzyjny. Cykl ten nie tylko przybliża posługiwanie się metodą ale również szacuje kolejne kroki indeksu DAX. Seria analiz tworzona pod patronatem brokera Interactive Brokers. Analizy skupiają się wokół niemieckiego indeksu DAX.

  • W czwartek docieramy już do pierwszego z targetów dla sesji
  • Wobec tego nie ma sensu nadal trwać w podobnym schemacie
  • Obecnie czekać trzeba na wyjaśnienie co dalej
  • Partnerem artykułu jest Interactive Brokers, sprawdź ofertę już teraz

DAX tworzy pullback, teraz czekamy na sygnały

Wczorajsza sesja w końcu dała szansę nadrobić to, co nie do końca było wykonane środę – czyli zejście do pierwszego z zakresów docelowych. Na drugi nie ma co czekać w momencie, kiedy range takiego ruchu zawężony jest do tego stopnia, że R:R nie kalkuluje się w ogóle w handlu na to. Generalnie rynek schodzi do ważniejszego zakresu wsparcia i oczekiwania co do dalszego ruchu są co najmniej.. mieszane.wykres DAX H1 28.10.2021 (czwartek)
DAX H1 28.10.2021 (czwartek)

Z jednej strony rynek pokazuje, że nadal trwa w pomniejszej korekcie, ale to zejście jest ta mozolne i tak słabe in total, że rynek aż prosi się o wyjście powyżej 15.680 (wg. tutejszej cenówki) i wygenerowanie podejście do strefy 15.750 – 15.830 pkt. Dlatego ja już odpuszczam szukania shortów w kolejnych godzinach – przynajmniej do momentu, w którym rynek nie potwierdzi dalszego zamiaru spadków.

Przenieś swój trading na kolejny poziom razem z brokerem Interactive Brokers. Skorzystaj z oferty inwestowania w kontrakty futures:

CHCĘ INWESTOWAĆ Z INTERACTIVE BROKERS

Dlatego dzisiejszą sesję traktowałbym poglądowo w głównej mierze, poglądowo wobec dalszych ruchów. Jeśli indeks utrzyma się w rejonie R1, szansa na powyższy schemat jest spora. Zejście poniżej powinno pchnąć indeks do PK a dopiero potem klarować, czy będzie ono utrzymywane. Ja dla mnie wraca nadzieja już raczej na podejścia wzrostowe, ale zobaczymy co dalej rynek wymyśli.

wykres DAX H1 29.10.2021
DAX H1 29.10.2021

Podsumowanie.
Szansa na główny ruch do południa:
Utrzymanie się w obecnym zakresie, obawiam się, że konsolidacja. Ew. wyjścia powyżej 15.680, cel na wyższe rejony (long).
Cel dla sesji: W przypadku wyjścia pow. cel to 15.750 – 15.830 pkt.
Potwierdzenie stojące za tezą: Wykonanie korekty, przycumowanie do ważniejszego zakresu wsparcia, brak dalszej presji na schodzenie.
Dzisiejsze poziomy PK*: 29.10
R3 = 15.831
R2 = 15.726
R1 = 15.621
PK = 15.526
S1 = 15.424
S2 = 15.321
S3 = 15.216

*Punkt kierunkowy – subiektywnie wyznaczany poziom newralgiczny dla indeksu. Choć strukturą przypominać może pivoty, w praktyce to nic innego jak ręcznie oznaczone strefy handlu intraday. Więcej na temat punktów kierunkowych można dowiedzieć się z cyklicznego spotkania webinarowego – “Wyznaczanie punktów kierunkowych w praktyce“.

Wszystkie analizy cyklu można śledzić pod tagiem PSV. Poznaj również metodologię PSV – opisaną tutaj. Dołącz do grupy New Vision Trading na facebooku, aby dowiedzieć się więcej o PSV oraz innym podejściu do rynków. 

Maksymilian Bączkowski poleca również:

NOTKA O RYZYKU:

Artykuł jest sponsorowany przez Interactive Brokers CE. Spółka Interactive Brokers Central Europe Zrt. (IBCE) jest regulowana przez MNB. IBCE nie ponosi odpowiedzialności za treść tego artykułu. Inwestowanie wiąże się z ryzykiem utraty Twojego kapitału. Niektóre produkty finansowe nie są odpowiednie dla wszystkich inwestorów. Klienci powinni zapoznać się z odpowiednimi ostrzeżeniami o ryzyku przed inwestowaniem.Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:
Poprzedni artykułBlok po 22 – 28 października 2021: EUR/USD, USD/CAD
Następny artykułKurs euro (EUR/PLN) dociera do 4,62 w piątek, 29 października
Od roku 2012 działa jako Trader na rynku OTC/FX jako daytrader. Założyciel Klubu Inwestora „New Vision Trading” (dawniej Trading Club Szczecin) w roku 2016 i działającą w formie grupy facebookowej oraz czatu dla inwestorów do dziś. Prelegent wielu paneli dyskusyjnych nt. rynków finansowych. Twórca autorskiej strategii "PSV" - podejścia do inwestycji krótkoterminowych (2016/2017). Pasjonat ekonomii, inwestycji kapitałowych, wyznawca i propagator idei social-learningu. Działania i trafność analiz, które wykonuje, zostały bardzo docenione przez wielu traderów i inwestorów. Skutkowało to m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację FxCuffs w kategorii Analityk Roku 2016 oraz kolejną nominacją za rok 2018.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here