Naga MarketsStrategia PSV: DAX przekracza 13.460 pkt, negacja czy krótkoterminowe wyjście?Strategia PSV – to codzienny cykl analiz i zagrań oparty na trzech głównych elementach: pivocie, sekwencji i wolumenie oraz dwóch elementach wspomagających proces decyzyjny. Seria analiz tworzona pod patronatem brokera Trade.com. Analizy skupiają się wokół niemieckiego indeksu DAX.


Przedostatni akapit wczorajszej analizy PSV brzmiał: “Cel pierwszy zaliczony został jeszcze w regularnych godzinach handlu, drugi zaś przekroczony dopiero dzisiejszą luką cenową. Jeśli dalej iść tym samym sposobem myślenia, ostatnie dwie sesje aktywowały schemat spadkowy, który swój kolejny cel powinny mieć na strefie 13.000 punktów – zgodnie z rozłożeniem kolejnej serii opcji, marcowych. I na to liczę podczas kolejnych sesji. Jedyne pytanie jakie w tym momencie brzmi, to w jaki sposób indeks to rozegra – natychmiastowym zejściem w rejon ostatniego wsparcia oznaczonego na powyższym wykresie, czy też wcześniejszymi korektami i łataniem powstałej luki.

Tym samym indeks dociera do strefy docelowej – 13.000 punktów i zalicza bliskie okolice dołka oznaczanego podczas ostatniego spotkania “Aktualnej sytuacji na DAX”. Poniżej widać jak zachowywała się cena względem rynku – i co również widoczne, rynek zrobił ładny ruch przełamujący całość strefy. Praktycznie niezakłócone 860 punktów spadku, coś wspaniałego.

wykres DAX H4 25.02.2020
DAX H4 25.02.2020

Niestety dziś jeszcze za wcześnie aby zobaczyć istotne zmiany na rynku opcyjnym, ponieważ dane docierają nam z opóźnieniem jednodniowym, a więc dopiero pod koniec tygodnia będzie można zajrzeć i wyciągać dalsze wnioski. Oczywiście, w całym schemacie szkoda, że indeks nie wykonał jeszcze niewielkiego podbicia pomiędzy widoczną luką, tak, aby dobrze załadować się w pomiędzy czasie, jednak tak właśnie działają spadki. A ten screen, czyli powyższy DAX powinien być zapisany i wydrukowany nad łóżkiem każdego, kto stosuje strategię “o, luka, może dogram”.

Jeśli chodzi o dalsze rozważania na temat ruchu indeksu, to w gruncie rzeczy jest to wyzwanie. Z jednej strony indeks wykonał mocny zrzut i wypadałoby go kontynuować. Z drugiej strony rynek już raz schodził do tej strefy zaraz odbijając i wybijając nowe high. Zatem, bądź tu mądry i pisz wiersze. Jak dla mnie popyt powinien się pojawić tutaj ponownie, jednak co do jakiś gigantycznych wzrostów – byłbym już ostrożny. Teraz celem dla indeksu będzie wg. mnie strefa 13.300 i jej okolice (-+40 pkt). Wypadałoby, żeby dołączyć do takiego ruchu. Poniżej zatem scenariusz na najbliższe godziny. Z poniższego boxa dopuszczam możliwość nadbicia o +-15 pkt jako granica błędu.

wykres DAX H1 25.02.2020
DAX H1 25.02.2020

Dzisiejsze poziomy Pivotów: 25.02
R3 = 13.695
R2 = 13.547
R1 = 13.257
P.P = 13.109
S1 = 12.820
S2 = 12.671
S3 = 12.382

Wszystkie analizy cyklu można śledzić pod tagiem PSV. Poznaj również metodologię PSV – opisaną tutajConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here