Naga MarketsStrategia PSV: DAX ociera się o finalny cel. Rynek ponownie do szukania wejściaStrategia PSV – to codzienny cykl analiz i zagrań oparty na trzech głównych elementach: pivocie, sekwencji i wolumenie oraz dwóch elementach wspomagających proces decyzyjny. Cykl ten nie tylko przybliża posługiwanie się metodą ale również szacuje kolejne kroki indeksu DAX. Seria analiz tworzona pod patronatem brokera Interactive Brokers. Analizy skupiają się wokół niemieckiego indeksu DAX.

  • Rynek generuje silny impuls spadkowy wpisując się w scenariusz
  • Tym samym indeks cofa do rejonu 15.600
  • Około 420 punktów z poniedziałkowego setupu (psv 22.11)
  • Partnerem artykułu jest Interactive Brokers, sprawdź ofertę już teraz

Jeszcze trochę brakuje – rynek przed całkowitym zejściem

W poniedziałkowym PSV szczegółowo opisane było podejście do niemieckiego indeksu zarówno z perspektywy intraday jak i podejścia typu swing, które zdecydowałem się podjąć. “dax idzie na szczyty, ale max oczywiście wszędzie szuka wejść” – to również wszystko było opisane w poniedziałkowych schemacie, gdyby przeczytać z uwagą rzecz jasna. Podejście samego dołączania do ruchu opisywałem we wczorajszym live tradingu wraz z pokazaniem celu (wcześniejszego niż sam konserwatywny schemat) , TP/SL i tego kiedy będę się cashował.W sumie swing przymknięty na średniej wynoszącej 420 pkt. Obecnie rynek spada do zakresu 15.600 +-, gdzie ma przed sobą jeszcze potencjał do cofania. Generalnie zakresem docelowym wg. poniedziałkowego schematu był i nadal jest zakres 15.475 punktów i do tego rejony indeks może schodzić. Nie jest to jakoś bardzo dużo od obecnych cen, ponieważ jest to ok 1/3,5 tego, co już zostało wygenerowane, ale dla chcących zaryzykować i przytrzymać swing – to idealna do tego okazja.

Przenieś swój trading na kolejny poziom razem z brokerem Interactive Brokers. Skorzystaj z oferty inwestowania w kontrakty futures:

CHCĘ INWESTOWAĆ Z INTERACTIVE BROKERS

Obecnie jak dla mnie zatem wchodzą w grę tylko dalsze spadki, być może po niewielkiej korekcie na samej sesji EU. Nie widzę natomiast punktu odniesienia dla ew. cofnięcia innego niż 15.740/700 pkt. Najciekawszym scenariuszem byłoby re-testowanie strefy i dalsza kontynuacja cofania do zakresu 15.500 – 15.475 pkt.

wykres DAX H4 26.11.2021
DAX H4 26.11.2021

Podsumowanie dla sesji

Szansa na główny ruch do południa: Korekta i cofanie, z dalszym nastawieniem na penetrację dołków.
Cel dla sesji: 15.500 – 15.475.
Potwierdzenie stojące za tezą: Zmiana struktury, sekwencja spadkowa, pytanie jedynie o zasięg korekty.
Dzisiejsze poziomy PK*: 26.11
R3 = 16.090
R2 = 15.985
R1 = 15.877
PK = 15.767
S1 = 15.660
S2 = 15.550
S3 = 15.450

*Punkt kierunkowy – subiektywnie wyznaczany poziom newralgiczny dla indeksu. Choć strukturą przypominać może pivoty, w praktyce to nic innego jak ręcznie oznaczone strefy handlu intraday. Więcej na temat punktów kierunkowych można dowiedzieć się z cyklicznego spotkania webinarowego – “Wyznaczanie punktów kierunkowych w praktyce“.

Wszystkie analizy cyklu można śledzić pod tagiem PSV. Poznaj również metodologię PSV – opisaną tutaj.  

Maksymilian Bączkowski poleca również:

NOTKA O RYZYKU:

Artykuł jest sponsorowany przez Interactive Brokers CE. Spółka Interactive Brokers Central Europe Zrt. (IBCE) jest regulowana przez MNB. IBCE nie ponosi odpowiedzialności za treść tego artykułu. Inwestowanie wiąże się z ryzykiem utraty Twojego kapitału. Niektóre produkty finansowe nie są odpowiednie dla wszystkich inwestorów. Klienci powinni zapoznać się z odpowiednimi ostrzeżeniami o ryzyku przed inwestowaniem.Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here