Naga MarketsStrategia PSV: Testowanie wczorajszego dołka - zakres 12.730/40 nadal broniony

Strategia PSV – to codzienny cykl analiz i zagrań oparty na trzech głównych elementach: pivocie, sekwencji i wolumenie oraz dwóch elementach wspomagających proces decyzyjny. Cykl ten nie tylko przybliża posługiwanie się metodą ale również szacuje kolejne kroki indeksu DAX. Seria analiz tworzona pod patronatem brokera Trade.com. Analizy skupiają się wokół niemieckiego indeksu DAX.

Te artykuły również Cię zainteresują
  • Notowania indeksu strzelają w poniedziałek do zakresu 14.030 punktów
  • Obecnie kontrakty na indeks cofają do zakresu 13.922 pkt zaraz po 06:00
  • Zdaje się, że PK na poziomie 13.895 pkt może dać kolejne sygnały intra

PK na zakresie 13.895 – oczekiwanie na chwilowe utrzymanie zakresu

Wczorajsza sesja faktycznie sprostała wymaganiom co do wzrostu, co nie ulega nawet wątpliwości. Target w porównaniu do tego, co finalnie wykonał indeks był relatywnie wąski, jednak nadal – odpowiednio dobrany jak na ostatnie dni zmienności. Obecnie sytuacja nadal jest jeszcze po stronie obozu byków, jednak nie zmienia to faktu, że szybkie podejście do wczorajszego szczytu i cofnięcie może oznaczać powoli odpływ kapitału z tych rejonów.

WYKRES DAX H1 02.03.2021
DAX H1 02.03.2021

Dlatego też w ciągu kolejnych dni liczyłbym na schemat podbicia do zakresu 14.000 lub bliskich okolic i wybadanie, czy strona popytowa jest nadal na tyle silna, aby przepychać indeks wyżej (ponad wczorajszy szczyt) czy też z tego zakresu można liczyć na powolne odejście w stronę możliwości ponownego zejścia.

Z tego powodu w kwestii intraday ciekawym scenariuszem mógłby być setup na podejście do R2 (+-20 pkt) i szukanie schematu cash-out. Po utworzeniu układu można by próbować przytrzymać pozycje do zejścia pon. zakresu PK. Jeśli zejście okazałoby się szybkie, można by próbować również potrzymać nieco dłużej transakcję licząc na wbicie się w ew. swing do zakresu 13.780/650 pkt.

Dzisiejsze poziomy PK*: 02.03
R3 = 14.065
R2 = 14.006
R1 = 13.951
PK = 13.895
S1 = 13.839
S2 = 13.781
S3 = 13.718

*Punkt kierunkowy – subiektywnie wyznaczany poziom newralgiczny dla indeksu. Choć strukturą przypominać może pivoty, w praktyce to nic innego jak ręcznie oznaczone strefy handlu intraday. Więcej na temat punktów kierunkowych można dowiedzieć się z cyklicznego spotkania webinarowego – “Wyznaczanie punktów kierunkowych w praktyce“.

Wszystkie analizy cyklu można śledzić pod tagiem PSV. Poznaj również metodologię PSV – opisaną tutaj. Dołącz do grupy New Vision Trading na facebooku, aby dowiedzieć się więcej o PSV oraz innym podejściu do rynków. 

Maksymilian Bączkowski poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułBlok po 22 – 1 marca 2021: EUR/USD, XAU/USD
Następny artykułFunt ponownie podbija do 5,23 PLN. GBP/PLN cofnie podczas wtorkowej sesji?
Od roku 2012 działa jako Trader na rynku OTC/FX jako daytrader. Założyciel Klubu Inwestora „New Vision Trading” (dawniej Trading Club Szczecin) w roku 2016 i działającą w formie grupy facebookowej oraz czatu dla inwestorów do dziś. Prelegent wielu paneli dyskusyjnych nt. rynków finansowych. Twórca autorskiej strategii "PSV" - podejścia do inwestycji krótkoterminowych (2016/2017). Pasjonat ekonomii, inwestycji kapitałowych, wyznawca i propagator idei social-learningu. Działania i trafność analiz, które wykonuje, zostały bardzo docenione przez wielu traderów i inwestorów. Skutkowało to m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację FxCuffs w kategorii Analityk Roku 2016 oraz kolejną nominacją za rok 2018.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here