Naga MarketsStrategia PSV: Testowanie wczorajszego dołka - zakres 12.730/40 nadal broniony

Strategia PSV – to codzienny cykl analiz i zagrań oparty na trzech głównych elementach: pivocie, sekwencji i wolumenie oraz dwóch elementach wspomagających proces decyzyjny. Cykl ten nie tylko przybliża posługiwanie się metodą ale również szacuje kolejne kroki indeksu DAX. Seria analiz tworzona pod patronatem brokera Trade.com. Analizy skupiają się wokół niemieckiego indeksu DAX.

Te artykuły również Cię zainteresują
  • Zdecydowana sesja środowa ponownie popycha indeks do wzrostów
  • Wybronione dolne ograniczenia negują dalsze spadki rynku
  • W tym momencie wydaje się zasadnym targetować ruch pod 15.300 pkt.

Czwartkowa sesja z celem zakresu dziennego R2 wg. PK

Mamy to – a dokładnie właśnie – nie mamy tego. Czego? Potwierdzenia sekwencji spadkowej. Owszem, jasne. Rynek wyłamał niedawno zakres 15.100 ale nie potwierdził, że wyłamana strefa faktycznie jest w stanie generować coś mocniejszego nic jednorazowy strzał czyszczący dołki. Chociaż zdaje sobie sprawę z tego, że kąpanych w gorącej wodzie nie brakuje, to jak pisałem wczoraj: warto poczekać.

Wczorajsze cele, czyli okolice zakresu 15.130 – 15.180 punktów zostały strzelone praktycznie bez większej korekty rynku. Świadczyło to tylko i wyłącznie o sile strony popytowej, co może być wykorzystane i podczas dzisiejszej, czwartkowej sesji. Dlatego plan na dziś wydaje się dosyć prosty: zejście w okolice PK +-15/20 pkt i szukanie potwierdzenia ponownego zbierania rynku. Cel na dzień to okolice 15.300 pkt, czyli zakres dziennego R2 wynikającego z ustalanych co rano poziomów PK.

Dopóki PK trzyma, jest szansa na właściwe rozegranie tego typu schematu. Na ten moment nie wydaje się, aby rynek jako tako miał chęci mocniej spadać. Na razie na godzinę 06:00 raczej wszystko wskazuje na dalsze wyciąganie. Zobaczymy po 09:00 czy indeks potwierdzać będzie tutejsze ustalenia co do handlu wobec czwartkowej sesji handlowej.

Wykres DAX H1 06.05.2021
DAX H1 06.05.2021

Dzisiejsze poziomy PK*: 06.05
R3 = 15.406
R2 = 15.299
R1 = 15.188
PK = 15.087
S1 = 14.984
S2 = 14.884
S3 = 14.785

*Punkt kierunkowy – subiektywnie wyznaczany poziom newralgiczny dla indeksu. Choć strukturą przypominać może pivoty, w praktyce to nic innego jak ręcznie oznaczone strefy handlu intraday. Więcej na temat punktów kierunkowych można dowiedzieć się z cyklicznego spotkania webinarowego – “Wyznaczanie punktów kierunkowych w praktyce“.

Wszystkie analizy cyklu można śledzić pod tagiem PSV. Poznaj również metodologię PSV – opisaną tutaj. Dołącz do grupy New Vision Trading na facebooku, aby dowiedzieć się więcej o PSV oraz innym podejściu do rynków. 

invest

Maksymilian Bączkowski poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here