Naga MarketsStrategia PSV: Testowanie wczorajszego dołka - zakres 12.730/40 nadal broniony

Strategia PSV – to codzienny cykl analiz i zagrań oparty na trzech głównych elementach: pivocie, sekwencji i wolumenie oraz dwóch elementach wspomagających proces decyzyjny. Cykl ten nie tylko przybliża posługiwanie się metodą ale również szacuje kolejne kroki indeksu DAX. Seria analiz tworzona pod patronatem brokera Trade.com. Analizy skupiają się wokół niemieckiego indeksu DAX.

  • DAX generuje mocny ruch powrotnie schodząc do boxa re-akumulacyjnego
  • Rynek może zanegować dalsze podejścia podczas kolejnych sesji
  • Warto obserwować rejon 12.900 – 12.700 pkt.

DAX wykonuje przed spadkiem 82 procent projekcji

Niemiecki rynek podczas wczorajszej sesji wygenerował ładny ruch – najpierw blisko 200 punktowe podbicie, docierając do strefy 13.460 punktów, następnie indeks spadł 530 punktów(!). Zanim jednak spadł, podejście do zakresu 13.460 oznacza wykonanie 82 procent projekcji, ledwie 140 punktów dzieliło go z 680 do wykonania całości szacowanego zakresu.

Tak przy okazji mówiąc, we wczorajszym PSV dokładnie tego ruchu się obawiałem. Przypomnę dotyczącą tego treść: Aktualnie DAX nadbił ostatni szczyt z 21 lipca, co oznacza dla mnie mniej więcej tyle, że rynek jeśli nie utrzyma się powyżej tego zakresu, tylko natychmiast zejdzie w ramach korekty, która nie da już wykresowi wzbić się powyżej niego – będzie to sygnalna odwrotu rynku. Na prostej zasadzie nadbicie szczytu / poprawienie wyniku, spadek. Dlatego teraz będzie trzeba obserwować jak zachowywać się będzie rynek na przestrzeni sesji – dwóch. Chociaż przy obecnej zmienności to i w jedną sesję DAX potrafi wszystko potwierdził lub zanegować.

A więc i mamy czyszczenie zaraz po wygodnym zrobieniu sobie ku temu miejsca. Choć jeszcze rano przy tym 200 punktowym niemal podbiciu sądziłem, że już raczej nie dojdzie do zejścia – rynek przypomniał o ostatnim zdaniu powyższego akapitu: (…) przy obecnej zmienności to i w jedną sesję DAX potrafi wszystko potwierdził lub zanegować. A więc i mamy sygnalną odwrotu, teraz trzeba obserwować w jaki sposób dalej rynek będzie generował sygnały na poziomie H4/D1.

Tymczasem w kontekście sesji intraday znajdujemy się poniżej PK dziennego i dopiero przekroczenie i utrzymanie się powyżej 13.055 będzie dla mnie sygnalną dla dalszych longów. Wszystko poniżej będzie w zasięgu nawet poziomu 12.900 – 12.820 pkt. Jeśli rynek przekroczy PK i wygeneruje przy tym sygnał, ostrożny handel do zakresu R1 lub nieco wyższego położenia – 13.160 pkt będzie zasadny.

wykres DAX H1 04.09.2020
DAX H1 04.09.2020

Zobacz także: Wirecard: Niemiecki regulator na dywaniku UE. Błędy w nadzorze nad spółką płatniczą?

Dzisiejsze poziomy PK*: 04.09
R3 = 13.286
R2 = 13.208
R1 = 13.128
PK = 13.055
S1 = 12.981
S2 = 12.902
S3 = 12.820

*Punkt kierunkowy – subiektywnie wyznaczany poziom newralgiczny dla indeksu. Choć strukturą przypominać może pivoty, w praktyce to nic innego jak ręcznie oznaczone strefy handlu intraday. Więcej na temat punktów kierunkowych można dowiedzieć się z cyklicznego spotkania webinarowego – “Wyznaczanie punktów kierunkowych w praktyce“.

Wszystkie analizy cyklu można śledzić pod tagiem PSV. Poznaj również metodologię PSV – opisaną tutaj.

Maksymilian Bączkowski poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here