Naga MarketsStrategia PSV: Zakres boxa nadal utrzymywany - DAX powtórzy wczorajsze rozegranie?

Strategia PSV – to codzienny cykl analiz i zagrań oparty na trzech głównych elementach: pivocie, sekwencji i wolumenie oraz dwóch elementach wspomagających proces decyzyjny. Cykl ten nie tylko przybliża posługiwanie się metodą ale również szacuje kolejne kroki indeksu DAX. Seria analiz tworzona pod patronatem brokera Trade.com. Analizy skupiają się wokół niemieckiego indeksu DAX.

Te artykuły również Cię zainteresują
  • DAX znów dociera do zakresu 12.300 punktów
  • Rynek ma szansę dziś na atak pobliskich szczytów
  • Zakres średniej ponownie wyłamany – momentum wzrostowe może się rozwinąć

DAX – rynek byka ponownie wraca na wykresie

Wczoraj jeszcze rynek testował dolne ograniczenia – dziś znajduje się już na górnych z perspektywą ich wyłamania. Sytuacja zmienia się tu jak w kalejdoskopie i mam wrażenie, że rynek męczy tym szukając triggera do dalszego wyłamania góra i strzelenia ponownie 13.000 pkt w ciągu najbliższych dni. Widać to po pojawiającym się obrocie na wsparciach za każdym razem, kiedy indeks tylko się tam znajduje.

Ciężko jednak postawić na to wiele, bo choć wydawać by się mogło, że rynek może machnąć to w chwilę – nie jest łatwo znaleźć miejsce dobre do re-akumulacji bez większego ryzyka czy szukając w nim potwierdzeń. Tu dzieje się ostatnio wszystko szybko, często bez ostrzeżenia czy późniejszego potwierdzenia – “bach” i rynek odjechał.

wykres DAX H1 30.06.2020
DAX H1 30.06.2020

Dziś jeśli mnie instynkt nie myli może nie być tak prosto na rynku. Patrząc teraz na wykres wszystko wydaje się piękne i ładne – wzrosty można szacować dziś ponownie na R2/R3, zaś zbieranie longów może odbyć się przy PK lub jego bliskich okolicach. Zakres średniej jak dla mnie dziś nie powinien być wybity i wszystko skłania mnie do większej ekspozycji long dziś. Zobaczymy jednak co będzie miał do powiedzenia sam rynek na to.

Zobacz także: Wirecard: Niemiecki regulator na dywaniku UE. Błędy w nadzorze nad spółką płatniczą?

Dzisiejsze poziomy PK: 30.06
R3 = 12.530
R2 = 12.440
R1 = 12.350
P.P = 12.266
S1 = 12.180
S2 = 12.099
S3 = 12.020

Wszystkie analizy cyklu można śledzić pod tagiem PSV. Poznaj również metodologię PSV – opisaną tutaj.

Maksymilian Bączkowski poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here