Naga MarketsStrategia PSV: Zakres boxa nadal utrzymywany - DAX powtórzy wczorajsze rozegranie?

Strategia PSV – to codzienny cykl analiz i zagrań oparty na trzech głównych elementach: pivocie, sekwencji i wolumenie oraz dwóch elementach wspomagających proces decyzyjny. Cykl ten nie tylko przybliża posługiwanie się metodą ale również szacuje kolejne kroki indeksu DAX. Seria analiz tworzona pod patronatem brokera Trade.com. Analizy skupiają się wokół niemieckiego indeksu DAX.

  • DAX podtrzymuje nadal sekwencję wzrostową
  • Na razie nie ma żadnego sygnału spadkowego dla rynku
  • Celem na dziś może być zakres 12.820 punktów

DAX z boxem H1 – czy popyt wznowi starania?

Ostatnie dni nie można powiedzieć, żeby rynek zachowywał się jakoś wybitnie względem pokonywania ważniejszych stref. Zwykle schemat postępowania jest jeden – jeden ruch, konsolidacja X dni, następnie cofnięcie i ponownie jeden ruch. Widać to dobrze na wykresie H1, który dla takiej obserwacji zdaje się być nie za krótki, nie za długi.

wykres DAX H1 07.07.2020
DAX H1 07.07.2020

Jednak pytanie teraz brzmi: czy rynek ponownie wykona schemat dotychczas kontynuowany oraz wykonywany? Aktualnie jesteśmy w miejscu, w którym to indeks ma idealne szanse na właśnie taką kontrę – w stylu nadbicie PK i wyjście górą. Dlatego też nie muszę pisać jaki schemat handlu interesuje mnie właśnie podczas wtorkowej sesji handlowej.

Dla pewności jednak dodam, że PK będzie najważniejszym punktem dnia dla mnie. Utrzymanie jego zakresu lub sytuacja, w której rynek nadbije poziom i wróci ponownie powyżej strefy – będzie generować long singal z celem 12.820 punktów. Szansa na taki ruch jak dla mnie jest dziś zdecydowanie przodująca, ale zobaczymy co sam rynek na to powie.

Pozycje krótkie z kolei tylko w momencie przełamanego PK i potwierdzonej wymowy pro-spadkowej (schemat / sekwencja) lub po osiągnięciu celu na wyładowanie / układ korekcyjny do rozegrania.

Zobacz także: Wirecard: Niemiecki regulator na dywaniku UE. Błędy w nadzorze nad spółką płatniczą?

Dzisiejsze poziomy PK: 07.07
R3 = 12.915
R2 = 12.823
R1 = 12.745
P.K = 12.670
S1 = 12.597
S2 = 12.520
S3 = 12.437

Wszystkie analizy cyklu można śledzić pod tagiem PSV. Poznaj również metodologię PSV – opisaną tutaj.

Maksymilian Bączkowski poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here