Naga MarketsStrategia PSV – to codzienny cykl analiz i zagrań oparty na trzech głównych elementach: pivocie, sekwencji i wolumenie oraz dwóch elementach wspomagających proces decyzyjny. Seria analiz tworzona pod patronatem Royal Financial Trading.


Wczoraj, tuż po godzinie 10:00 niemiecki indeks pokonał poziom dziennego pivota na wysokości 11.987 dogrywając praktycznie jednym tchem dwie strefy S1 oraz S2. Jak wynikało ze wczorajszej analizy: “klasyczne przełamanie poziomu PV powinno dać ruch w okolice pierwszego wsparcia intraday S1 11.935, które idealnie pokrywa się z wczorajszymi dołkami. Jeśli doszłoby do tworzenia dalszej negatywnej struktury pivotowej, jej pełne wypełnienie miałoby miejsce w okolicach drugiego wsparcia S2 na poziomie 11.873“.

Plan wypełnił się stosunkowo szybko, a poziom S2 okazał się dość silny dając okazję do odreagowania prawie 1:1 całego porannego spadku. Sygnał na strefie drugiego wsparcia intraday dla pozycji krótkich był dość klarowny i wynikał również z obrotu na strefie, która stanowiła klasyczną formę stopping-volume.

DAX M5 – przegląd sesji

Przyglądając się niskim interwałom widać to już wyraźniej – w przypadku M1 już kilka świec poprzedzających re-test poziomu S2 było na bardzo dużym obrocie, z czego dwie z nich sięgnęły okolic 1 tysiąca kontraktów na świecę M1 co stanowi typowy spike volumenowy,  którym wspominałem podczas opisywania strategii PSV.

DAX M1 – reakcja vol na strefie S1

Dax Intraday

Dzisiejsza sesja od początku nie wyróżnia się niczym szczególny, a od wczoraj nic się nie zmieniło. Nadal oscylujemy na tych samych poziomach – dlatego też w handlu intraday skupię się mocno na obserwacji dziennego pivota oraz reakcji ceny na tę strefę. Wczorajszy wzrost w późniejszej części handlu spowodowany był głównie amerykańskimi indeksami, które relatywnie mocno wyciągnęły po godzinie 15:30, dlatego uważam, że dzisiejsza sesja do momentu wejścia US powinna mieć nacisk na re-test dolnych poziomów, aby ustalić, czy również na sesji europejskiej na tych poziomach pojawia się popyt. Jeśli wzrost całkowicie pokierowany był korelacją i napływem kapitału amerykańskiego, wówczas przełamanie poziomy dziennego PV (11.958) powinno wywołać ruch do poziomu 11.890 praktycznie nieprzerwanie. Następnie brak pojawiającego się popytu nadal powinien spychać wykres do poziomu 11.795, choć to oznaczałoby już dużą słabość indeksu.

Patrząc na układ ostatnich dwóch sesji – dziś indeks ma potencjał do re-testu wyższych poziomów i celów (po raz pierwszy od kilkunastu sesji) pod poziom dzisiejszego R2 znajdującego się na poziomie 12.121. Aby taki scenariusz mógł się zrealizować, wykres powinien wcześniej re-testować poziom dziennego pivota, aby następnie po wygenerowaniu sygnału (formacja lub wolumen) dołączyć do targetów TP1 – 12.050 oraz TP2 – 12.120.

Warto również pamiętać, iż w kalendarzu makro zaplanowane są istotne dane dla US o godzinie 14:30, co może mieć również wpływ po godzinie 15:30 na europejskie indeksy bez wyjątku.

Dzisiejsze poziomy Pivotów: 12.09
R3 = 12.284
R2 = 12.121
R1 = 12.057
P.P = 11.958
S1 = 11.894
S2 = 11.795
S3 = 11.632

Wszystkie analizy cyklu można śledzić pod tagiem PSV.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here