Naga MarketsStrategia PSV – to codzienny cykl analiz i zagrań oparty na trzech głównych elementach: pivocie, sekwencji i wolumenie oraz dwóch elementach wspomagających proces decyzyjny. Seria analiz tworzona pod patronatem Royal Financial Trading.


Ubiegły tydzień na niemieckim rynku DAX stał w większości pod znakiem 100 punktowej konsolidacji. Ruchy w przedziale 12.440 – 12.330 dawały całe mnóstwo okazji do zagrywania stref pomiędzy wsparciem a oporem, a nadbijane poziomy natychmiast korygowały utrzymując wykres w stosunkowo niewielkim zasięgu cenowym. Z początkiem nowego tygodnia natomiast widzimy stanowcze rozpoczęcie sesji – czy trend z lipca zostanie utrzymany?

Nowy tydzień, nowe okazje

Nowy tydzień rozpoczyna się luką wzrostową i od razu wykres pokonuje piątkowe high zatrzymując się nieco powyżej dziennego poziomu oporowego na poziomie 12.447. Z perspektywy sesji intraday jest to istotny poziom dla ewentualnego domknięcia luki, czyli przełamanie strefy R1 powinno wywołać ruch w stronę dziennego PV.

DAX – M5, przegląd poziomów

Dzisiejsza sesja będzie pod znakiem utrzymania aktualnych poziomów z godziny 8-9, ponieważ rozpoczęcie sesji z wybiciem szczytów zeszłotygodniowej konsolidacji jest mocno pro-wzrostowym sygnałem – o ile ten zostanie utrzymany. Zanegowaniem dalszego sygnału wzrostowego będzie naruszenie poziomów S1, a więc dolnego ograniczenia konsolidacji z ostatnich trzech sesji.

Warto również zwrócić uwagę na wykres D1, gdzie początek sesji re-testował średnia SMA50 oraz praktycznie pełen poziom jakim jest 12.500. Może to sugerować dobry moment do obycia większej korekty – lub miejsce całkiem nowego Swing-Short dla pozycji średnioterminowych. Warto zwrócić uwagę w jaki sposób dzisiejsza sesją zamknie się wobec wymienianych poziomów.

DAX D1 – Re-test sma50

Dziś również oczekujemy danych z godziny 10:00, czyli danych z wskaźnika nastrojów biznesowych w Niemczech. Będą to najistotniejsze poniedziałkowe dane dla waloru.

Dzisiejsze poziomy Pivotów: 27.08

R3 = 12.607
R2 = 12.499
R1 = 12.447
P.P = 12.392
S1 = 12.340
S2 = 12.284
S3 = 12.177

Wszystkie analizy cyklu można śledzić pod tagiem PSV.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułUOB komentuje dalszy kurs USD/JPY
Następny artykułJSW raportuje 324 mln zysku netto w II kw. 2018 roku
Od roku 2012 działa jako Trader na rynku OTC/FX jako daytrader. Założyciel Klubu Inwestora „New Vision Trading” (dawniej Trading Club Szczecin) w roku 2016 i działającą w formie grupy facebookowej oraz czatu dla inwestorów do dziś. Prelegent wielu paneli dyskusyjnych nt. rynków finansowych. Twórca autorskiej strategii "PSV" - podejścia do inwestycji krótkoterminowych (2016/2017). Pasjonat ekonomii, inwestycji kapitałowych, wyznawca i propagator idei social-learningu. Działania i trafność analiz, które wykonuje, zostały bardzo docenione przez wielu traderów i inwestorów. Skutkowało to m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację FxCuffs w kategorii Analityk Roku 2016 oraz kolejną nominacją za rok 2018.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here