Naga MarketsStrategia PSV – to codzienny cykl analiz i zagrań oparty na trzech głównych elementach: pivocie, sekwencji i wolumenie oraz dwóch elementach wspomagających proces decyzyjny. Seria analiz tworzona pod patronatem brokera Trade.com. Analizy skupiają się wokół niemieckiego indeksu DAX.


Ostatnie dwie sesje lipcowego rozdania przed inwestorami – kiedy niemiecki indeks DAX buduje coś na wzór kanału wzrostowego. Zejścia, jakie oczekiwane było podczas wczorajszej sesji handlowej nie było – chociaż bardzo pasowałoby to do ponownej re-akumulacji. Jednak w tym okresie nie ma co spodziewać się cudów, dużej zmienności, nagłych zwrotów – kiedy “sezon ogórkowy” trwa w najlepsze. Do samego września nie oczekuje się silnego zwrotu akcji czy bardzo technicznych zagrań – typu “zrzuć i wybierz”. Niemniej, inwestorzy nadal uskuteczniający handel na indeksie też nie mogą narzekać na całkowity brak ruchu.

Wczorajsza sesja może nie była demonem szybkości, ale zasięg blisko 80 punktów został faktycznie wykonany. Z drugiej strony czym jest 80 punktów, dla indeksu, który wykonuje ruchy w jednym impulsie dokładnie tyle, nie mówiąc o całościowym range’u. Jednak nie ma co narzekać.

wykres DAX H1 30.07.2019
DAX H1 30.07.2019

W tym momencie niemiecki indeks – jak już zostało to wspomniane powyżej – buduje coś an wzór kanału wzrostowego, jednak po poprzednim spadku. Spadek ten był korektą mocnego podejścia zaraz po danych Europejskiego Banku Centralnego i reakcji rynków na dane, jednak ruch ten został wykonany, tak czy inaczej. Może kanał ten w takim kontekście zostać odebrany jako budujący się “dead cat bounce“, jednak w tym momencie za wcześnie jednak do jednoznacznej oceny, czy faktycznie tak jest. W każdym razie – na dzisiejszą, wtorkową sesję handlową plan na niemiecki indeks jest relatywnie prosty.

Na powyższym wykresie oznaczony został poziom dziennego punktu kierunkowego dla sesji handlowej. Jest nim poziom 12.420 punktów. Utrzymanie się powyżej tego poziomu oznaczać będzie dalszą presję na podejścia pod górne ograniczenia, gdzie celem będzie: 12.470 jako TP1 oraz 12.502 jako TP2 dla pozycji typu long. W momencie jednak wybicia punktu kierunkowego dla sesji intraday – celem pozycji short będzie: 12.380 jako TP1 oraz 12.355 jako TP2. Tak wygląda plan na dzisiejszą sesję.

Najnowszy template (szablon wykresu) dla MT4 do pobrania jest z tego miejsca (DAX H1 24.07.2019).

Dzisiejsze poziomy Pivotów: 30.07 (poziomy zostaną uzupełnione po godzinie 09:00!)
R3 = 12.608
R2 = 12.513
R1 = 12.465
P.P = 12.418
S1 = 12.370
S2 = 12.323
S3 = 12.228

Wszystkie analizy cyklu można śledzić pod tagiem PSV. Poznaj również metodologię PSV – opisaną tutajConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here