Naga MarketsStrategia PSV: Testowanie wczorajszego dołka - zakres 12.730/40 nadal broniony

Strategia PSV – to codzienny cykl analiz i zagrań oparty na trzech głównych elementach: pivocie, sekwencji i wolumenie oraz dwóch elementach wspomagających proces decyzyjny. Cykl ten nie tylko przybliża posługiwanie się metodą ale również szacuje kolejne kroki indeksu DAX. Seria analiz tworzona pod patronatem brokera Trade.com. Analizy skupiają się wokół niemieckiego indeksu DAX.

DAX nadal na zakresie wsparcie, czego możemy oczekiwać?

Zaczyna się nie tylko nowy tydzień handlowy, ale listopad, który statystycznie traktowany jest przez inwestorów jako dalszy ciąg przygotowania rynku pod ewentualny rajd świętego Mikołaja. Październik – listopad często są okresami przecen, natomiast wkroczenie w okres grudniowej euforii zwykle powoduje wyciąganie rynków tuż przed styczniowo – marcowym dropem, czyli zrzuceniem rynku. Czy tym razem będzie tak samo?

Trudno powiedzieć w obecnej sytuacji. Nikt raczej nie podchodzi już do rynków “tak jak zawsze” ponieważ sytuacja nie jest “taka jak zawsze”. Niemniej jednak patrząc na główne spółki niemieckiego indeksu to wyodrębniając z nich spółkę SAP – wiele nie dostało tak w tyłek, aby można było mówić o nie wiadomo jakich spadkach. Jasne, wymieniona spółka straciła blisko 1/4 wartości na wieść o tym, że wyniki spadły oraz sytuacji negatywnej dla rynku redukcji optymizmu w związku z przyszłymi wynikami. Jednak czy to nie jest zdroworozsądkowe podejście, kiedy szacuje się możliwość faktycznego uzyskania gorszych wyników?

W tym momencie indeks znajduje się w strefie opisywanej w piątek. Istniało ryzyko, że na otwarciu indeks może dropnąć wybijając dolne ograniczenie, jednak to, że nie zrobił tego jeszcze – nie znaczy, że nie zrobi tego wcale. Nadal ostrożność zalecana niemniej jednak – strefa do re-akumulacji jest nadal utrzymywana. Poniedziałkowym sesjom nie ufam, dlatego dziś podejdę do wykresu ostrożnie, dopiero od jutrzejszej spodziewać się będę konkretniejszych informacji na temat obecnej sytuacji na indeksach.

WYKRES DAX H4 02.11.2020
DAX H4 02.11.2020

W dwóch słowach: jeśli dziś będziemy mieć utrzymanie zakresu 11.490 pkt – rynek jest w longu z celem: 11.640 oraz 11.710. Dopiero przełamanie tego zakresu dać może zejście. Generalnie, PK z piątku są dziś te same.

Zobacz także: Wirecard: Niemiecki regulator na dywaniku UE. Błędy w nadzorze nad spółką płatniczą?

Dzisiejsze poziomy PK*: 02.11
R3 = 11.820
R2 = 11.710
R1 = 11.595
PK = 11.490
S1 = 11.380
S2 = 11.270
S3 = 11.160

*Punkt kierunkowy – subiektywnie wyznaczany poziom newralgiczny dla indeksu. Choć strukturą przypominać może pivoty, w praktyce to nic innego jak ręcznie oznaczone strefy handlu intraday. Więcej na temat punktów kierunkowych można dowiedzieć się z cyklicznego spotkania webinarowego – “Wyznaczanie punktów kierunkowych w praktyce“.

Wszystkie analizy cyklu można śledzić pod tagiem PSV. Poznaj również metodologię PSV – opisaną tutaj. Dołącz do grupy New Vision Trading na facebooku. 

Maksymilian Bączkowski poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here