Naga MarketsStrategia PSV: Testowanie wczorajszego dołka - zakres 12.730/40 nadal broniony

Strategia PSV – to codzienny cykl analiz i zagrań oparty na trzech głównych elementach: pivocie, sekwencji i wolumenie oraz dwóch elementach wspomagających proces decyzyjny. Cykl ten nie tylko przybliża posługiwanie się metodą ale również szacuje kolejne kroki indeksu DAX. Seria analiz tworzona pod patronatem brokera Trade.com. Analizy skupiają się wokół niemieckiego indeksu DAX.

Te artykuły również Cię zainteresują
  • DAX trzyma się na wczorajszym zakresie S1 – dzisiejszym PK
  • Rynek nadal walczy o utrzymanie się na wyższych zakresach
  • Istotnym będzie jak zachowa się rynek właśnie w tym rejonie w kolejnych godzinach

DAX trzyma się w rejonie wczorajszego S1, utrzyma wsparcie?

Wtorkowa sesja rozpoczyna się od dalszego klepania wsparcia na poziomie 14.025 punktów – wczorajszego S1 a dzisiejszego PK. Generalnie wczorajsze zejście w ten rejon dało odreagowanie indeksu na około 85 punktów, czyli niewiele względem możliwego do wykonania targetu. Jednak potwierdza to z kolei, że faktycznie rynek w tym zakresie buduje sobie wsparcie, które będzie punktem odniesienia na dzisiejszą sesję.

wykres DAX H1 09.02.2021
DAX H1 09.02.2021

Dziś skupić się zatem warto właśnie na tym zakresie. Wyłamanie tego zakresu może dać cofnięcie pod poziom S2 – 13.903 pkt. Byłoby to zdroworozsądkowe cofnięcie w tym nierozsądnym rynku. Utrzymanie PK z kolei nadal pchać będzie indeks w stronę ostatniego szczytu, dlatego właśnie godz. 09:00 i pierwsza reakcja rynku będzie dość istotna. Rynek teoretycznie spada poniżej zakresu średniej kroczącej, jednak warto pamiętać, że pierwsza reakcja dobrze, aby była potwierdzona jeśli już zwracamy na takie rzeczy uwagę.

Dzisiejsze poziomy PK*: 09.02
R3 = 14.210
R2 = 14.145
R1 = 14.087
PK = 14.025
S1 = 13.965
S2 = 13.903
S3 = 13.841

*Punkt kierunkowy – subiektywnie wyznaczany poziom newralgiczny dla indeksu. Choć strukturą przypominać może pivoty, w praktyce to nic innego jak ręcznie oznaczone strefy handlu intraday. Więcej na temat punktów kierunkowych można dowiedzieć się z cyklicznego spotkania webinarowego – “Wyznaczanie punktów kierunkowych w praktyce“.

Wszystkie analizy cyklu można śledzić pod tagiem PSV. Poznaj również metodologię PSV – opisaną tutaj. Dołącz do grupy New Vision Trading na facebooku, aby dowiedzieć się więcej o PSV oraz innym podejściu do rynków. 

Maksymilian Bączkowski poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here