Naga MarketsStrategia PSV: Zakres boxa nadal utrzymywany - DAX powtórzy wczorajsze rozegranie?

Strategia PSV – to codzienny cykl analiz i zagrań oparty na trzech głównych elementach: pivocie, sekwencji i wolumenie oraz dwóch elementach wspomagających proces decyzyjny. Cykl ten nie tylko przybliża posługiwanie się metodą ale również szacuje kolejne kroki indeksu DAX. Seria analiz tworzona pod patronatem brokera Trade.com. Analizy skupiają się wokół niemieckiego indeksu DAX.

Te artykuły również Cię zainteresują
  • DAX podczas wtorkowej sesji testuje zakres dziennego R3
  • Następnie cofa notowania spadając ponownie do dziennego PK
  • Obecnie oczekuje się dalszych spadków – po wcześniejszej korekcie ruchu

DAX z szansą na dalsze spadki? Oczekiwanie na przerwanie PK

Wczorajsze PSV dawało jedną ważną wskazówkę – wyciąganie rynki i spłukanie notowań. Co prawa wyciągania spodziewałem się do zakresu R2 lub jego okolic, a rynek dotarł praktycznie bez kilku punktów do zakresu R3, ale generalnie tendencja i zamysł został wypełniony. Rynek wyciągnął ruch, potem cofnął “do bazy” czyli punktu kierunkowego dnia. Obecnie, ujmując to w jeszcze wykresie wypełnionej już projekcji (poniżej) oczekuję, że indeks pójdzie już teraz za ciosem. Czyli po-ściemnia na obecnych poziomach z lekka, wykorzystując okazję do dalszego sell’a z celem relatywnie niskim jak na obecny kontekst.

wykres DAX H4 22.07.2020
DAX H4 22.07.2020

Zakres przedstawiony powyżej sięga nawet poziomu 12.220 – jednak, dlaczego nie? Jeśli realizacja poszłaby na obecnej strefie, jako potwierdzenie wczorajszego spadku, to ten zakres byłby wręcz idealny. Jeśli chodzi o kontekst intraday, to przełamanie PK mogłoby dać fajny sygnał sprzedażowy, z celem 12.997 i 12.935 punktów. Pytanie jedynie brzmi czy rynek przełamie PK przed godziną 09:00 czy po godzinie 09:00. Jeśli przed, z wejściem może być ciężko. Jeśli zaś po – można będzie liczyć na klasyczny sygnał.

wykres DAX H1 22.07.2020
DAX H1 22.07.2020

Najlepszym rzecz jasna przykładem byłoby zejście PK – > R1 -> S2. Jednak na to trzeba by nieco szczęścia, aby faktycznie rynek takiego swinga dziś wykonał. Tak czy inaczej, wiadomo już na co można liczyć podczas środowej sesji handlowej.

Zobacz także: Wirecard: Niemiecki regulator na dywaniku UE. Błędy w nadzorze nad spółką płatniczą?

Dzisiejsze poziomy PK: 22.07
R3 = 13.261
R2 = 13.194
R1 = 13.130
PK = 13.060
S1 = 12.997
S2 = 12.935
S3 = 12.875

Wszystkie analizy cyklu można śledzić pod tagiem PSV. Poznaj również metodologię PSV – opisaną tutaj.

Maksymilian Bączkowski poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułKurs złotego (PLN) wspierany przez dane o produkcji przemysłowej
Następny artykułKurs euro (EUR/USD) zwyżkuje do 1,1485
Od roku 2012 działa jako Trader na rynku OTC/FX jako daytrader. Założyciel Klubu Inwestora „New Vision Trading” (dawniej Trading Club Szczecin) w roku 2016 i działającą w formie grupy facebookowej oraz czatu dla inwestorów do dziś. Prelegent wielu paneli dyskusyjnych nt. rynków finansowych. Twórca autorskiej strategii "PSV" - podejścia do inwestycji krótkoterminowych (2016/2017). Pasjonat ekonomii, inwestycji kapitałowych, wyznawca i propagator idei social-learningu. Działania i trafność analiz, które wykonuje, zostały bardzo docenione przez wielu traderów i inwestorów. Skutkowało to m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację FxCuffs w kategorii Analityk Roku 2016 oraz kolejną nominacją za rok 2018.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here