Naga MarketsStrategia PSV: Testowanie wczorajszego dołka - zakres 12.730/40 nadal broniony

Strategia PSV – to codzienny cykl analiz i zagrań oparty na trzech głównych elementach: pivocie, sekwencji i wolumenie oraz dwóch elementach wspomagających proces decyzyjny. Cykl ten nie tylko przybliża posługiwanie się metodą ale również szacuje kolejne kroki indeksu DAX. Seria analiz tworzona pod patronatem brokera Trade.com. Analizy skupiają się wokół niemieckiego indeksu DAX.

Te artykuły również Cię zainteresują
  • Kontrakty na niemiecki indeks DAX osiągają rekordowy zakres
  • Obecnie doświadczyliśmy cofnięcia z wysokich poziomów
  • Czy może to zwiastować mocniejsze cofnięcie indeksu?

Kontrakty na Dax z możliwością zejścia

Testy górnego ograniczenia ruchu? Nie ma większego problemu. Po wczorajszej sesji handlowej witamy Daxa na nowych poziomach ATH, czyli rekordowych zakresach. Nie ulega wątpliwości, że rynek wreszcie osiągnął po wielu miesiącach to, co amerykańskie indeksy robią niemal codziennie. Można by zaklaskać “naszemu” indeksowi i to właśnie powinniśmy zrobić. Brzmi szyderczo? Miało. A teraz tak całkiem na poważnie, śledząc indeks od paru dni można było zauważyć, że ten prosił się o to dość wyraźnie. Kiedy rynek amerykański walczył o utrzymanie swoich stref zaraz po handlu – co przypominało z lekka walkę o życie – DAX zwyczajnie wykonywał naprawdę niewielką korektę.

Czuć było tę presję, chociaż na tak wysokich poziomach ciężko jest rozgrywać indeks na dalsze podejścia mając na uwadze ryzyko jakie niesie za sobą ewentualność szybkiego odbicia ceny. W tym momencie jednak jesteśmy po teście nowych szczytów – a zakres 14.225 punktów nadal nie został strzelony. Wspominam ten zakres z uwagi na fakt, iż sam zacząłem zbierać pozycję na próbę rozegrania indeksu na cofnięcie, a jeśli już coś takiego robić to tylko z SL powyżej tego zakresu.

Nie twierdzę, że zakres ten nie może być strzelony, jednak patrząc na reakcje indeksu po raz kolejny w podobnym zakresie można uznać, że kolejne sesje mogą stać pod znakiem dalszych cofnięć. To z kolei daję optymalny R:R w przypadku próby wyłapania ruchu. Poniżej jak może wyglądać strefa dystrybucji, potencjalny SL i TP dla całości ruchu.

wykres DAX H1 04.03.2021 - projekcyjne
DAX H1 04.03.2021 – projekcyjne

Tymczasem punkty kierunkowe dla sesji wyglądają dziś tak jak poniżej zostało to zaprezentowane. Żadnej filozofii dziś raczej nie przewiduję. Możliwość podbicia do zakres PK i rynek pokaże co dalej. Wyłamanie = dalszy test R1, który będzie dało się następnie rozegrać przy odpowiedniej reakcji na cofnięcie. Brak przebicia PK = bujanie w zakresie 13.840 – 13.990 pkt. Osobiście wolałbym dziś zebrać dołek z S1 i wyciągnąć to do zakresu R1, następnie robiąc fikołka w zakresie R1 inicjując przy tym pozycje swingowe.

wykres DAX H1 04.03.2021
DAX H1 04.03.2021

Dzisiejsze poziomy PK*: 04.03
R3 = 14.303
R2 = 14.202
R1 = 14.101
PK = 13.997
S1 = 13.893
S2 = 13.784
S3 = 13.677

*Punkt kierunkowy – subiektywnie wyznaczany poziom newralgiczny dla indeksu. Choć strukturą przypominać może pivoty, w praktyce to nic innego jak ręcznie oznaczone strefy handlu intraday. Więcej na temat punktów kierunkowych można dowiedzieć się z cyklicznego spotkania webinarowego – “Wyznaczanie punktów kierunkowych w praktyce“.

Wszystkie analizy cyklu można śledzić pod tagiem PSV. Poznaj również metodologię PSV – opisaną tutaj. Dołącz do grupy New Vision Trading na facebooku, aby dowiedzieć się więcej o PSV oraz innym podejściu do rynków. 

Maksymilian Bączkowski poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here