Naga MarketsStrategia PSV: DAX ociera się o finalny cel. Rynek ponownie do szukania wejściaStrategia PSV – to codzienny cykl analiz i zagrań oparty na trzech głównych elementach: pivocie, sekwencji i wolumenie oraz dwóch elementach wspomagających proces decyzyjny. Cykl ten nie tylko przybliża posługiwanie się metodą ale również szacuje kolejne kroki indeksu DAX. Seria analiz tworzona pod patronatem brokera Interactive Brokers. Analizy skupiają się wokół niemieckiego indeksu DAX.

  • Niemiecki indeks generuje mocną falę wzrostów
  • Przewyższa ona zakres dziennego R3 wg. wczorajszych PK
  • Wydaje się, że dzisiejszym celem może być zakres R2
  • Więcej podobnych i ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Comparic.pl

Kolejne cele odhaczone, czy idziemy dalej we wzrosty?

Rynek wczorajszą sesję rozegrał praktycznie wzorowo, co dało szansę na wygenerowanie kilkuset punktowego podejścia i wcale nie tak trudno w gruncie rzeczy było rozegrać czy to Europę czy USA. Z samego live tradingu udało się złapać bez większych problemów po korekcie NQ, który wygenerował ok. 65 punktów, a indeks niemiecki przekraczając R3 dałby podobny wydźwięk, gdyby łapać go z samego rana.W tym momencie, według nowych PK na piątkową sesję widzimy, że oscylujemy w zakresie R1, na poziomie 15.490. Cel na dziś wydaje się rozsądny w okolicach R2, a dokładniej wokół poziomu 15.607, tylko przy obecnym podejściu, bez korekt ciężko będzie do takiego ruchu dołączyć, jeśli nie cofniemy choćby do zakresu 15.450 – 15.400.

Przenieś swój trading na kolejny poziom razem z brokerem Interactive Brokers. Skorzystaj z oferty inwestowania w kontrakty futures:

CHCĘ INWESTOWAĆ Z INTERACTIVE BROKERS

Ta 50-cio punktowa strefa będzie dziś poziomem do potencjalnej re-akumulacji, jeśli struktura nadal będzie się utrzymywać w podobny sposób, jak dotychczas. Na razie rynek nie miał z tym większego problemu, więc szacuję, że podobnie będzie i dziś. Dobrze będzie poczekać na korektę, jeśli jednak rynek jej nie wykona do godziny 10:00, lub przekroczy wcześniej zakres 15.530, lepiej będzie szukać wejścia z krótkim stopem na dalszy wzrost bez liczenia na cofnięcie.

wykres DAX H1 15.10.2021
DAX H1 15.10.2021

Podsumowanie.
Szansa na główny ruch do południa:
Dalsze wzrosty, po korekcie.
Cel dla sesji: 15.580 – 15.607 pkt.
Potwierdzenie stojące za tezą: Utrzymująca się struktura wzrostowa, rynek z dalszą presją.
Dzisiejsze poziomy PK*: 15.10
R3 = 15.675
R2 = 15.583
R1 = 15.490
PK = 15.400
S1 = 15.310
S2 = 15.217
S3 = 15.124

*Punkt kierunkowy – subiektywnie wyznaczany poziom newralgiczny dla indeksu. Choć strukturą przypominać może pivoty, w praktyce to nic innego jak ręcznie oznaczone strefy handlu intraday. Więcej na temat punktów kierunkowych można dowiedzieć się z cyklicznego spotkania webinarowego – “Wyznaczanie punktów kierunkowych w praktyce“.

Wszystkie analizy cyklu można śledzić pod tagiem PSV. Poznaj również metodologię PSV – opisaną tutaj. Dołącz do grupy New Vision Trading na facebooku, aby dowiedzieć się więcej o PSV oraz innym podejściu do rynków. 

Maksymilian Bączkowski poleca również:

NOTKA O RYZYKU:

Artykuł jest sponsorowany przez Interactive Brokers CE. Spółka Interactive Brokers Central Europe Zrt. (IBCE) jest regulowana przez MNB. IBCE nie ponosi odpowiedzialności za treść tego artykułu. Inwestowanie wiąże się z ryzykiem utraty Twojego kapitału. Niektóre produkty finansowe nie są odpowiednie dla wszystkich inwestorów. Klienci powinni zapoznać się z odpowiednimi ostrzeżeniami o ryzyku przed inwestowaniem.Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:
Poprzedni artykułBlok po 22 – 14 października 2021: EUR/USD, Ropa WTI
Następny artykułKurs euro nieco cofa. EUR/PLN spada do 4,5690 PLN
Od roku 2012 działa jako Trader na rynku OTC/FX jako daytrader. Założyciel Klubu Inwestora „New Vision Trading” (dawniej Trading Club Szczecin) w roku 2016 i działającą w formie grupy facebookowej oraz czatu dla inwestorów do dziś. Prelegent wielu paneli dyskusyjnych nt. rynków finansowych. Twórca autorskiej strategii "PSV" - podejścia do inwestycji krótkoterminowych (2016/2017). Pasjonat ekonomii, inwestycji kapitałowych, wyznawca i propagator idei social-learningu. Działania i trafność analiz, które wykonuje, zostały bardzo docenione przez wielu traderów i inwestorów. Skutkowało to m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację FxCuffs w kategorii Analityk Roku 2016 oraz kolejną nominacją za rok 2018.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here