Naga MarketsStrategia PSV: Testowanie wczorajszego dołka - zakres 12.730/40 nadal broniony

Strategia PSV – to codzienny cykl analiz i zagrań oparty na trzech głównych elementach: pivocie, sekwencji i wolumenie oraz dwóch elementach wspomagających proces decyzyjny. Cykl ten nie tylko przybliża posługiwanie się metodą ale również szacuje kolejne kroki indeksu DAX. Seria analiz tworzona pod patronatem brokera Trade.com. Analizy skupiają się wokół niemieckiego indeksu DAX.

  • Kontrakty na niemiecki rynek zawężają znacznie zasięgi
  • Niemiecki indeks zdaje się jeszcze utrzymywać sekwencję wzrostową
  • Ważnym punktem dla sekwencji jest poziom 13.050 punktów (S1)

Niemiecki indeks nadal rośnie – czego możemy się dziś spodziewać?

Jak pisane to było podczas wczorajszej sesji oczekuje się od niemieckiego rynku podejścia do strefy 13.300 punktów – gdzie przypada pierwsze pełen cel z projekcji wzrostowej, omawianej już przed trzema tygodniami. Rynek nadal ma potencjał do takiego ruchu, w końcu licząc z podejściem do zakresu 13.163 punktów brakowało ledwie 137 punktów, co zamyka się obecnie w dziennym range’u rynku.

wykres DAX M30 13.10.2020
DAX M30 13.10.2020

Choć często rynek wzrostowy w ostatniej fazie faktycznie zaczyna znacznie zwalniać tempo, to sukcesywne podejścia mogą załatwić nawet najbardziej zagorzałego gridowca. Obecnie z punktu widzenia podejścia sekwencyjnego dla rynku bardzo istotną strefą jest zakres 13.050 punktów, gdzie dziś akurat przypada zakres S2. Według mnie, jeśli ten poziom podczas kolejnych sesji zostanie przerwany i potwierdzony, można będzie mówić o ew. odwrocie rynku i faktycznie możliwy ruch ponownie pod zakres 12.900 – 12.850.

Jak to się mówi jednak first thing first. Póki zakres ten nie zostanie strzelony z podejścia swing jesteśmy nadal w longu, czy nam się to podoba czy tez nie. Dla mnie dziś z podejścia z kolei intraday – szansa na podejście do 13.188 punktów jest relatywnie duża, choć przyznam szczerze, że sam chętnie zobaczyłbym setup R1 -> S2, tak dla odmiany.

Na razie jednak na to nie ma co liczyć, póki POK utrzymuje rynek przed dalszymi spadkami. Wybice PK może dopiero dać ciekawy ruch spadkowy, póki co jednak 13.188 może być na celowniku.

Zobacz także: Wirecard: Niemiecki regulator na dywaniku UE. Błędy w nadzorze nad spółką płatniczą?

Dzisiejsze poziomy PK*: 13.10
R3 = 13.234
R2 = 13.188
R1 = 13.140
PK = 13.093
S1 = 13.048
S2 = 13.000
S3 = 12.952

*Punkt kierunkowy – subiektywnie wyznaczany poziom newralgiczny dla indeksu. Choć strukturą przypominać może pivoty, w praktyce to nic innego jak ręcznie oznaczone strefy handlu intraday. Więcej na temat punktów kierunkowych można dowiedzieć się z cyklicznego spotkania webinarowego – “Wyznaczanie punktów kierunkowych w praktyce“.

Wszystkie analizy cyklu można śledzić pod tagiem PSV. Poznaj również metodologię PSV – opisaną tutaj. Dołącz do grupy New Vision Trading na facebooku. 

Maksymilian Bączkowski poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here