Naga MarketsStrategia PSV: Testowanie wczorajszego dołka - zakres 12.730/40 nadal broniony

Strategia PSV – to codzienny cykl analiz i zagrań oparty na trzech głównych elementach: pivocie, sekwencji i wolumenie oraz dwóch elementach wspomagających proces decyzyjny. Cykl ten nie tylko przybliża posługiwanie się metodą ale również szacuje kolejne kroki indeksu DAX. Seria analiz tworzona pod patronatem brokera Trade.com. Analizy skupiają się wokół niemieckiego indeksu DAX.

Te artykuły również Cię zainteresują
  • Niemiecki indeks osiąga planowany cel z piątkowej sesji handlowej
  • Rynek zaraz po otwarciu schodzi jednak do zakresu dolnego ograniczenia
  • Szansa na ponowne wyciąganie ruchu jest jednak spora

Wykres indeksu nadal pozostaje w tym samym zakresie ruchu

DAX podczas piątkowej sesji faktycznie dociera do zakresu R2, który był drugim celem intraday dla indeksu. Cała piątkowa sesja w sumie patrząc po wykresie służyła indeksowy do wyciągania notowań ile się dało – a jak na skróconą sesję USA – wykres zrobił to dość porządnie. Dzisiejsza sesja z kolei rozpoczyna się od zejścia ponownie do zakresu dobrze nam znanego, wokół którego to PK ustalane było w ostatnim tygodniu przynajmniej na 4 z 5 sesji.

W tym momencie po raz kolejny PK ustalone będą w tym samym zakresie, ponieważ podobnie jak ostatnio – niewiele się zmieniło. Nadal czekamy na jakieś istotniejsze zmiany w zachowaniu i być może powolne wdrażanie planu z ostatniego spotkania analizy niemieckiego indeksu z szerszego nieco spojrzenia – czyli po serii konsolidacji zejście w okolice 13.000 – 12.800. Co prawda na razie nie chce mi się wierzyć, aby rynek wywołał zejście już od poniedziałku, jednak warto mieć na uwadze po ponownym zbliżeniu się do okolic 13.300/350 sygnały świadczące o odwrocie.

Dlatego na dziś ważnym będzie jak zachowa się rynek w okolicach R1/R2. Ponowne podejście i ponowne taktyczne wycofanie się indeksu może dać w końcu właściwy ruch, na nieco głębsze zejście. Sesji poniedziałkowych nie lubię, bo te często mieszają, ale zobaczymy jak to będzie dziś rozwiązane i czy wtorkowy przegląd powie nam coś więcej.

wykres DAX H1 30.11.2020
DAX H1 30.11.2020

Zobacz także: Wirecard: Niemiecki regulator na dywaniku UE. Błędy w nadzorze nad spółką płatniczą?

Dzisiejsze poziomy PK*: 30.11
R3 = 13.410
R2 = 13.355
R1 = 13.301
PK = 13.241
S1 = 13.185
S2 = 13.130
S3 = 13.077

*Punkt kierunkowy – subiektywnie wyznaczany poziom newralgiczny dla indeksu. Choć strukturą przypominać może pivoty, w praktyce to nic innego jak ręcznie oznaczone strefy handlu intraday. Więcej na temat punktów kierunkowych można dowiedzieć się z cyklicznego spotkania webinarowego – “Wyznaczanie punktów kierunkowych w praktyce“.

Wszystkie analizy cyklu można śledzić pod tagiem PSV. Poznaj również metodologię PSV – opisaną tutaj. Dołącz do grupy New Vision Trading na facebooku, aby dowiedzieć się więcej o PSV oraz innym podejściu do rynków. 

Maksymilian Bączkowski poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here