Naga MarketsStrategia PSV: Testowanie wczorajszego dołka - zakres 12.730/40 nadal broniony

Strategia PSV – to codzienny cykl analiz i zagrań oparty na trzech głównych elementach: pivocie, sekwencji i wolumenie oraz dwóch elementach wspomagających proces decyzyjny. Cykl ten nie tylko przybliża posługiwanie się metodą ale również szacuje kolejne kroki indeksu DAX. Seria analiz tworzona pod patronatem brokera Trade.com. Analizy skupiają się wokół niemieckiego indeksu DAX.

Te artykuły również Cię zainteresują
  • W piątek rynek był jednak w stanie podejść do zakresu R1 
  • Na ten moment DAX testuje zakres dziennego PK
  • Jego wyłamanie może spotkać się z dalszą aprobatą strony podażowej

DAX z możliwością spadku do 15.380 pkt

Poniedziałkowe notowania rozpoczynają się od testu poziomu PK, czyli rejonu 15.468 punktów. Niby niewielkie zejście ale w ostatnim czasie ewidentnie rynek pokazuje, że też nie ma jakieś większej presji – czy to w jedną, czy też w drugą stronę. Generalnie oscylujemy od paru sesji między S1 a R1 i póki tego typu schemat jest uskuteczniany nie widzę sensu na zmianę punktów kierunkowych czy dopasowywaniem je pod pojedyncze podejścia będące wypadkową kilku większych zleceń.

Rynek na ten moment pokazuje zatem, że jeśli wykres pokona poziom wsparcia i przełamie przy tym średnią kroczącą – otworzy to drogę do dalszych zejść. S1 wówczas będzie mogło być celem niewielkiej etiudy spadkowej. O wzroście można będzie dopiero rozprawiać w momencie utrzymania PK i wyraźnych sygnałów świadczących o obronie zakresu PK.

wykres DAX H1 31.05.2021
DAX H1 31.05.2021

Dzisiejsze poziomy PK*: 28.05
R3 = 15.718
R2 = 15.632
R1 = 15.548
PK = 15.468
S1 = 15.385
S2 = 15.299
S3 = 15.216

*Punkt kierunkowy – subiektywnie wyznaczany poziom newralgiczny dla indeksu. Choć strukturą przypominać może pivoty, w praktyce to nic innego jak ręcznie oznaczone strefy handlu intraday. Więcej na temat punktów kierunkowych można dowiedzieć się z cyklicznego spotkania webinarowego – “Wyznaczanie punktów kierunkowych w praktyce“.

Wszystkie analizy cyklu można śledzić pod tagiem PSV. Poznaj również metodologię PSV – opisaną tutaj. Dołącz do grupy New Vision Trading na facebooku, aby dowiedzieć się więcej o PSV oraz innym podejściu do rynków. 

Maksymilian Bączkowski poleca również:

invest


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here