Naga MarketsStrategia PSV: Testowanie wczorajszego dołka - zakres 12.730/40 nadal broniony

Strategia PSV – to codzienny cykl analiz i zagrań oparty na trzech głównych elementach: pivocie, sekwencji i wolumenie oraz dwóch elementach wspomagających proces decyzyjny. Cykl ten nie tylko przybliża posługiwanie się metodą ale również szacuje kolejne kroki indeksu DAX. Seria analiz tworzona pod patronatem brokera Trade.com. Analizy skupiają się wokół niemieckiego indeksu DAX.

Te artykuły również Cię zainteresują
  • Kontrakty na niemiecki indeks niemal osiągają wczorajszy target dla sesji
  • Był nim poziom R2 – czyli zakres 15.515 punktów
  • Obecnie rynek oscyluje na zakresie 15.485 punktów

DAX spokojnie kontynuuje podejście – budowa pozytywnej struktury trwa

Można naprawdę wiele zarzucić obecnej strukturze pod względem jej budy – na przykład to, że dołki nie zawsze zbierane są w sposób oczywisty czy to, że rynek generalnie też większego szaleństwa nie robi, tworząc obecny ruch. Jednak pozytywna struktura cały czas trwa im póki nie zostanie ona przełamana – szukanie dużych / większych / hiper / giga spadków jest zwyczajnie niezasadne. Oczywiście rozumiem znudzenie lub frustracje spowodowaną tak długim utrzymywaniem się rynku – jednak takie właśnie są trendy.

Patrząc wpierw intraday: Rynek dziś PK ma na poziomie 15.371 pkt, więc wszystko powyżej jest w longu. Destrukcyjne szukanie spadków w ciągu ostatnich dni mogło wywołać więcej strat niż pożytku, ew. zyski na farcie ściągane dawały większe ryzyko – to zdecydowanie. Nie chcę przez to powiedzieć, że spadki wszelkiej maści są wykluczone – jednak wejścia w S w takiej strukturze obarczone są zdecydowanie większym ryzykiem. Dla mnie celem dla dzisiejszej sesji jest zakres 15.555 oraz 15.580 punktów. Okolice 15.400 czy też 15.470 punktów będą miejscem szukania wejścia pod to.

Z podejścia swing: Wyłamanie poziomu 15.170 punktów dać może faktycznie sygnały pro-spadkowe, które choć nadal będą w konsoli (wg. poziomów) to jednak może to dać szansę na nieco mocniejsze pociągnięcie ruchu. Do tego czasu wszystko jest.. wiadomo.

wykres DAX H1 18.05.2021
DAX H1 18.05.2021

Dzisiejsze poziomy PK*: 18.05
R3 = 15.680
R2 = 15.580
R1 = 15.475
PK = 15.370
S1 = 15.275
S2 = 15.173
S3 = 15.080

*Punkt kierunkowy – subiektywnie wyznaczany poziom newralgiczny dla indeksu. Choć strukturą przypominać może pivoty, w praktyce to nic innego jak ręcznie oznaczone strefy handlu intraday. Więcej na temat punktów kierunkowych można dowiedzieć się z cyklicznego spotkania webinarowego – “Wyznaczanie punktów kierunkowych w praktyce“.

Wszystkie analizy cyklu można śledzić pod tagiem PSV. Poznaj również metodologię PSV – opisaną tutaj. Dołącz do grupy New Vision Trading na facebooku, aby dowiedzieć się więcej o PSV oraz innym podejściu do rynków. 

invest

Maksymilian Bączkowski poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here