Naga MarketsStrategia PSV: Testowanie wczorajszego dołka - zakres 12.730/40 nadal broniony

Strategia PSV – to codzienny cykl analiz i zagrań oparty na trzech głównych elementach: pivocie, sekwencji i wolumenie oraz dwóch elementach wspomagających proces decyzyjny. Cykl ten nie tylko przybliża posługiwanie się metodą ale również szacuje kolejne kroki indeksu DAX. Seria analiz tworzona pod patronatem brokera Trade.com. Analizy skupiają się wokół niemieckiego indeksu DAX.

  • Kontrakty na DAX nie dają za wygraną ani jednej, ani drugiej stronie
  • Rynek zdaje się ewidentnie czekać na pretekst do większego ruchu
  • Jednak czy DAX wybije finalnie górą, czy dołem?

DAX bez określonego ruchu – konsolidacja vol 3

Kolejna sesja – kolejny raz dokładnie te same poziomy. Rynek patrząc z perspektywy H1/H4 aż prosi się o zrzucenie balastu, jednak do tego stale nie może dojść. Poniekąd przez USA, który jest bardziej stanem umysłu niż indeksami, ale nie ma co narzekać – najważniejsze, żeby na rynku była zmienność, pal licho o kierunek. Jednak po czasie już może taka sytuacja irytować lub – namawiać do najgłupszego. Skoro rynek zawsze wraca, to mały gridzik nie zaszkodzi, prawda? Idealna wręcz strefa, która kiedy w końcu urwie, a zrobi to pewnie w najmniej oczekiwanym momencie – pokaże co to znaczy wycinka.

wykres DAX H1 19.08.2020
DAX H1 19.08.2020

Dlatego przypomnę, że zarządzanie ryzykiem, zwłaszcza kiedy taka konsolidacja już trochę trwa – jest obecnie jeszcze ważniejsze. Tymczasem dla sesji intraday powyżej PK, czyli punkty kierunkowe na sesję. Osobiście każdy zna moje podejście i wie na co czekam – podbicie do R1/R2 i zrzucenie balastu. Generalnie chciałbym zobaczyć podczas kolejnych sesji zejście do zakresu 12.711/690, jednak jest to lekko życzeniowe podejście, ponieważ rynek nie daje jeszcze na to szans.

Jak zawsze przy okazji na czacie Telegram NVT rozgrywać będę DAX-a z podawanymi sygnałami ze strategii. Wczorajsza sesja dała dwa bardzo ładne wejścia, może i dzisiejsza podobne wygeneruje.

Zobacz także: Wirecard: Niemiecki regulator na dywaniku UE. Błędy w nadzorze nad spółką płatniczą?

Dzisiejsze poziomy PK: 19.08
R3 = 13.077
R2 = 12.995
R1 = 12.918
PK = 12.840
S1 = 12.770
S2 = 12.690
S3 = 12.606

Wszystkie analizy cyklu można śledzić pod tagiem PSV. Poznaj również metodologię PSV – opisaną tutaj.

Maksymilian Bączkowski poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułGPW: Przegląd informacji ze spółek, 19 sierpnia 2020 r.
Następny artykułWIG20 pokazał niespełna 584 miliony złotych
Od roku 2012 działa jako Trader na rynku OTC/FX jako daytrader. Założyciel Klubu Inwestora „New Vision Trading” (dawniej Trading Club Szczecin) w roku 2016 i działającą w formie grupy facebookowej oraz czatu dla inwestorów do dziś. Prelegent wielu paneli dyskusyjnych nt. rynków finansowych. Twórca autorskiej strategii "PSV" - podejścia do inwestycji krótkoterminowych (2016/2017). Pasjonat ekonomii, inwestycji kapitałowych, wyznawca i propagator idei social-learningu. Działania i trafność analiz, które wykonuje, zostały bardzo docenione przez wielu traderów i inwestorów. Skutkowało to m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację FxCuffs w kategorii Analityk Roku 2016 oraz kolejną nominacją za rok 2018.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here