Naga MarketsStrategia PSV: Testowanie wczorajszego dołka - zakres 12.730/40 nadal broniony

Strategia PSV – to codzienny cykl analiz i zagrań oparty na trzech głównych elementach: pivocie, sekwencji i wolumenie oraz dwóch elementach wspomagających proces decyzyjny. Cykl ten nie tylko przybliża posługiwanie się metodą ale również szacuje kolejne kroki indeksu DAX. Seria analiz tworzona pod patronatem brokera Trade.com. Analizy skupiają się wokół niemieckiego indeksu DAX.

Te artykuły również Cię zainteresują
  • Niemiecki rynek spada do zakresu istotniejszego poziomu
  • Obecnie cofnięcie jeszcze nie potwierdza teorii spadkowej
  • Podczas sesji intraday po przełamaniu 13.950 pkt można liczyć na dalszy ruch

Kontrakty na indeks mogą cofnąć po przełamaniu bazy

Jak widać na wykresie H1 niemieckiego indeksu sytuacja na razie jeszcze nie ulega większej zmianie. Owszem, rynek generuje cofnięcie podczas ostatniej sesji, jednak jeszcze nie jest to jednoznaczny sygnał, aby pakować się bez zastanowienia w ruch na dalsze cofnięcie. Dzisiejszym punktem odniesienia dla takiego ruchu może być zakres PK, który usytuowany został na poziomie 13.950 punktów.

wykres DAX H1 11.01.2021
DAX H1 11.01.2021

Wyłamanie tego zakresu może dać dalszy ruch spadkowy z celem 13.850 punktów, lub nieco niższej strefy – dziennego S2 wytyczanego na podstawie punktów kierunkowych dnia. Obecnie miejsce jest dość ciekawe, jednak warto pamiętać, że pierwsza jaskółka wiosny nie czyni, tak jak i w tym wypadku – pierwsze cofnięcie (większych) spadków nie zwiastuje. Rynek równie dobrze może robić sobie miejsce pod kolejną falę wzrostu, co ocenić będzie można dopiero w kolejnych sesjach.

Dlatego na dziś: przełamanie 13.950 i short z celem 100 pkt niżej, lub zakres S2 jeśli sytuacja będzie sprzyjać obozowi niedźwiedzi. Wszystko inne niż to zachowanie powinno być traktowane jako próba utrzymania wzrostów, a w tym również próbę wygenerowania ruchu do 14.115 pkt.

Zobacz także: Wirecard: Niemiecki regulator na dywaniku UE. Błędy w nadzorze nad spółką płatniczą?

Dzisiejsze poziomy PK*: 11.01
R3 = 14.147
R2 = 14.077
R1 = 14.017
PK = 13.952
S1 = 13.891
S2 = 13.826
S3 = 13.758

*Punkt kierunkowy – subiektywnie wyznaczany poziom newralgiczny dla indeksu. Choć strukturą przypominać może pivoty, w praktyce to nic innego jak ręcznie oznaczone strefy handlu intraday. Więcej na temat punktów kierunkowych można dowiedzieć się z cyklicznego spotkania webinarowego – “Wyznaczanie punktów kierunkowych w praktyce“.

Wszystkie analizy cyklu można śledzić pod tagiem PSV. Poznaj również metodologię PSV – opisaną tutaj. Dołącz do grupy New Vision Trading na facebooku, aby dowiedzieć się więcej o PSV oraz innym podejściu do rynków. 

Maksymilian Bączkowski poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here