Naga MarketsStrategia PSV: Testowanie wczorajszego dołka - zakres 12.730/40 nadal broniony

Strategia PSV – to codzienny cykl analiz i zagrań oparty na trzech głównych elementach: pivocie, sekwencji i wolumenie oraz dwóch elementach wspomagających proces decyzyjny. Cykl ten nie tylko przybliża posługiwanie się metodą ale również szacuje kolejne kroki indeksu DAX. Seria analiz tworzona pod patronatem brokera Trade.com. Analizy skupiają się wokół niemieckiego indeksu DAX.

Te artykuły również Cię zainteresują
  • DAX spada do zakresu wsparcia wolumenowego
  • Przy okazji spadku doświadczyć można było wzmożonego obrotu na strefie
  • Nieczęsto indeks w ostatnim czasie wykazywał większy obrót

Kontrakty na DAX bronią dołka na zakresie wsparcia vol.

Podczas ostatniego spotkania nt. aktualne sytuacji na DAX mowa była m.in o tym, że rynek zbudował sobie ciekawą strefę o relatywnie większym obrocie. Patrząc na profil wolumenowy mamy tylko jedną tak ewidentną strefę, rzucającą się w oczy. Jednak często strefa do jedno a późniejsze reakcje to zupełnie inny kawałek chleba – w tym wypadku widać reakcję na kontraktach FDAX w pobliżu dołków.

wykres Profil Vol FDAX 18.02.2021
Profil Vol FDAX 18.02.2021

Choć sam indeks nie obejmował jakiś gigantycznych obrotów w ostatnim czasie – co więcej nawet, zupełnie było ich brak, to ta strefa zdecydowanie pokazała, że obroty większe przy zejściu się pojawiały. Oznacza to próbę wybronienia rynku (dość niskim kosztem, ale zawsze). To sprawia, że nastawienie do sesji kolejnej może nieco ulec zmianie.

wykres DAX M1 17.02.2021
DAX M1 17.02.2021

Co prawda sam punkt kierunkowy jest dziś zdecydowanie powyżej ceny – i tak właśnie według wczoraj zbudowanej struktury negatywnej być właśnie powinno – jednak S1 będzie dość istotnym zakresem. Samo przełamanie PK może dać istotnie momentum wzrostowe do zakresu R1 / średniej kroczącej, ale to wokół samego S1 szukać wejścia będzie dziś zasadne. Samo oscylowanie poniżej PK nie znaczy dla mnie tak wiele jak reakcje wolumenowe na spadek. Oczywiście obarczone poz. długie są nieco większym ryzykiem poniżej zakresu PK – jasne, i dopiero powyżej tego zakresu można będzie czuć sie bardziej pewnym zagrania typu recovery, jednak już przy samym S1 z głową szukać można odreagowania.

wykres DAX H1 18.02.20a21
DAX H1 18.02.2021

Wybicie S1 skutkować będzie negacją wszelkich longów i lepiej faktycznie się tego trzymać, bo rynek jest w miejscu być albo nie być dla obozu byków. Utrzymanie = próby wyciągania, przełamanie = odpuszczenie z longami do momentu ponownego znalezienia się wykresu pow. zakresu S1/PK.

Dzisiejsze poziomy PK*: 18.02
R3 = 14.134
R2 = 14.072
R1 = 14.009
PK = 13.955
S1 = 13.898
S2 = 13.838
S3 = 13.779

*Punkt kierunkowy – subiektywnie wyznaczany poziom newralgiczny dla indeksu. Choć strukturą przypominać może pivoty, w praktyce to nic innego jak ręcznie oznaczone strefy handlu intraday. Więcej na temat punktów kierunkowych można dowiedzieć się z cyklicznego spotkania webinarowego – “Wyznaczanie punktów kierunkowych w praktyce“.

Wszystkie analizy cyklu można śledzić pod tagiem PSV. Poznaj również metodologię PSV – opisaną tutaj. Dołącz do grupy New Vision Trading na facebooku, aby dowiedzieć się więcej o PSV oraz innym podejściu do rynków. 

Maksymilian Bączkowski poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here