Naga MarketsStrategia PSV: Testowanie wczorajszego dołka - zakres 12.730/40 nadal broniony

Strategia PSV – to codzienny cykl analiz i zagrań oparty na trzech głównych elementach: pivocie, sekwencji i wolumenie oraz dwóch elementach wspomagających proces decyzyjny. Cykl ten nie tylko przybliża posługiwanie się metodą ale również szacuje kolejne kroki indeksu DAX. Seria analiz tworzona pod patronatem brokera Trade.com. Analizy skupiają się wokół niemieckiego indeksu DAX.

Te artykuły również Cię zainteresują
  • Zeszłotygodniowe ruchu indeksu niewiele zmieniają
  • Obecnie rozpoczęcie nowego tygodnia obejmuje zejście do S1
  • Teraz wyczekiwać trzeba dalszej reakcji rynku w jego okolicach

DAX na S1 podczas poniedziałkowej sesji

Niemieckiemu rynkowi zdecydowanie nie jest śpieszno na to, aby wygenerować już nie tylko wzrostowy – ale i jakikolwiek ruch. Piątek, na który tak długo czekaliśmy nie dał większej zmienności, zmiany ruchu czy czegokolwiek, co byłoby rozsądne w rozgrywaniu. Patrząc na indeks z interwału czasowego H1 widać, że handel w tym momencie jest bardzo ograniczony. Generalnie w takich sytuacjach pozostaje jedynie handel intraday i to też w dosyć precyzyjnych wejściach.

Patrząc na rynek z obecnej perspektywy – konsolidacji po silnym ruchu – widać również, że wielu inwestorów czeka aktualnie na jakąkolwiek zmianę. Problem jednak polega na tym, że często nawet jeśli ta się pojawi, wielu z nich będzie miało realny problem z rozegraniem innego ruchu, niż dotychczas panujący. Wynika to z faktu, że przyzwyczajamy się do ruchów indeksu często do tego stopnia, że wywoływana zmiana ruchu, zmienności czy kierunku generuje więcej strat niż zysków.

Mało kto w rezultacie jest odporny na nagłe zmiany pojawiające się na wykresie i zaliczane jest to raczej do problemu ogółu niż jednostek. Pominę jednak dalsze wywody na ten temat skupiając się już na aktualnym kontekście. A ten wygląda obecnie tak jak na poniższym wykresie – czyli nic szczególnego. Rynek nadal pozostaje w tych samych rewirach i wydaje się, że kolejne dni mogą stać pod znakiem klarowania sytuacji z S1 oraz PK. Jesteśmy w okolicach wsparcia, zatem ostrożność zalecana w przypadku chęci ataku dolnych ograniczeń. W pre-markecie ustalone zostanie co dalej, względem poniedziałkowego otwarcia.

WYKRES DAX H1 22.03.2021
DAX H1 22.03.2021

Dzisiejsze poziomy PK*: 22.03
R3 = 14.921
R2 = 14.827
R1 = 14.733
PK = 14.646
S1 = 14.557
S2 = 14.462
S3 = 14.368

*Punkt kierunkowy – subiektywnie wyznaczany poziom newralgiczny dla indeksu. Choć strukturą przypominać może pivoty, w praktyce to nic innego jak ręcznie oznaczone strefy handlu intraday. Więcej na temat punktów kierunkowych można dowiedzieć się z cyklicznego spotkania webinarowego – “Wyznaczanie punktów kierunkowych w praktyce“.

Wszystkie analizy cyklu można śledzić pod tagiem PSV. Poznaj również metodologię PSV – opisaną tutaj. Dołącz do grupy New Vision Trading na facebooku, aby dowiedzieć się więcej o PSV oraz innym podejściu do rynków. 

Maksymilian Bączkowski poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here