Naga MarketsStrategia PSV: Testowanie wczorajszego dołka - zakres 12.730/40 nadal broniony

Strategia PSV – to codzienny cykl analiz i zagrań oparty na trzech głównych elementach: pivocie, sekwencji i wolumenie oraz dwóch elementach wspomagających proces decyzyjny. Cykl ten nie tylko przybliża posługiwanie się metodą ale również szacuje kolejne kroki indeksu DAX. Seria analiz tworzona pod patronatem brokera Trade.com. Analizy skupiają się wokół niemieckiego indeksu DAX.

Te artykuły również Cię zainteresują
  • DAX schodzi podczas czwartkowej sesji handlowej do lokalnych wsparć
  • Rynek nadal jednak pozostaje w pro-wzrostowym akcencie
  • Zmieni to dopiero wyłamanie zakresu 12.780 pkt ze swingowego punktu widzenia

DAX nadal po stronie obozu byków – piątkowa sesja na indeksie

Kontrakty na niemiecki indeks niewiele w nocy zrobiły, a wczorajsza sesja handlowa zepchnęła indeks do zakresu 12.940/840 punktów. Generalnie niewiele to zmieniło, bo rynek nadal jest w sekwencji wzrostowej patrząc na niego z perspektywy swingowego podejścia. W swingu, aby powiedzieć – okej, rynek nadaje się znów na shorta – musiałby on według mnie wyłamać zakres 12.780 punktów. Łapanie szczytów kończy się tak, jak się kończy na indeksie, więc dopiero po potwierdzeniu sekwencyjnym można będzie ponownie ładować się w projekcje spadkowe.

wykres DAX H1 14.08.2020
DAX H1 14.08.2020

Z perspektywy handlu intraday z kolei klasyka gatunku – jak na wakacje przystało, czyli handel w oparciu o PK. Tu filozofii nie ma, godz. 09:00 jest wytyczającą dalszy szlak godziną i wszystko wskazuje na to, że rynek ma szanse nadal bronić tego zakresu. Dziś setup PK -> R2 jest mocno prawdopodobny, jednak finalnie to po 09:00 okaże się jak rynek będzie reagował. Na czacie Telegram grupy NVT zaszły wczoraj niewielkie zmiany, dlatego bezpośredni link na czat znajdziecie tutaj. Na grupie jak zawsze będę informował, jeśli coś ciekawego do rozegrania pojawi się na indeksie.

Zobacz także: Wirecard: Niemiecki regulator na dywaniku UE. Błędy w nadzorze nad spółką płatniczą?

Dzisiejsze poziomy PK: 14.08
R3 = 13.161
R2 = 13.087
R1 = 13.011
PK = 12.934
S1 = 12.860
S2 = 12.787
S3 = 12.717

Wszystkie analizy cyklu można śledzić pod tagiem PSV. Poznaj również metodologię PSV – opisaną tutaj.

Maksymilian Bączkowski poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułKurs eurodolara (EUR/USD) cofa się do 1,17925
Następny artykułKurs złotego oczekuje na korektę na eurodolarze
Od roku 2012 działa jako Trader na rynku OTC/FX jako daytrader. Założyciel Klubu Inwestora „New Vision Trading” (dawniej Trading Club Szczecin) w roku 2016 i działającą w formie grupy facebookowej oraz czatu dla inwestorów do dziś. Prelegent wielu paneli dyskusyjnych nt. rynków finansowych. Twórca autorskiej strategii "PSV" - podejścia do inwestycji krótkoterminowych (2016/2017). Pasjonat ekonomii, inwestycji kapitałowych, wyznawca i propagator idei social-learningu. Działania i trafność analiz, które wykonuje, zostały bardzo docenione przez wielu traderów i inwestorów. Skutkowało to m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację FxCuffs w kategorii Analityk Roku 2016 oraz kolejną nominacją za rok 2018.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here