Naga MarketsStrategia PSV: Testowanie wczorajszego dołka - zakres 12.730/40 nadal broniony

Strategia PSV – to codzienny cykl analiz i zagrań oparty na trzech głównych elementach: pivocie, sekwencji i wolumenie oraz dwóch elementach wspomagających proces decyzyjny. Cykl ten nie tylko przybliża posługiwanie się metodą ale również szacuje kolejne kroki indeksu DAX. Seria analiz tworzona pod patronatem brokera Trade.com. Analizy skupiają się wokół niemieckiego indeksu DAX.

Te artykuły również Cię zainteresują
  • Sesja w środę pokazuje niewielki shake out na rynku
  • Tym samym również indeks wznosi się zaraz po zrzucie do wysokich zakresów
  • Rynek ma teraz swój cel nawet na zakresie dziennego R2 – 15.750 punktów

DAX z celem 15.750 punktów dla kolejnych sesji

Jak w powyższym mini-wprowadzeniu do dzisiejszej sesji: wczoraj rynek miał cofać – i cofnął. Miał wyładować sentyment i wszystkie pijawki wcześniej dołączone do rynku łudzące się, że od razu wszystko wyjdzie bez problemu w górę – i wyładował. Teraz wydaje się jasnym co rynek może planować dalej.

Zwykle, kiedy w danym trendzie rynek nagle przewala się o 180 stopni (w tym wypadku mocna zwała/zrzucenie notowań) – następnie wyciąga do powiedzmy “standardowych zakresów” – wówczas świadczy to zwykle o tzw. wyładowaniu sentymentu lub ruchu, jak zwał, tak zwał. Oczywiście bazuje to tak samo jak wszystko inne – na swojej statystyce, jednak często rozgrywam tego typu układy w stronę, w którą dotychczas budowany był trend.

Zatem, po zrzuceniu notowań i szybkim wyciągnięciu – czyli obrazie jaki pozostał na wykresie niemieckiego indeksu z wczorajszej sesji – świadczy to na korzyść, czy niekorzyść pozycji długich? Według mnie odpowiedź jest oczywista. Wszystko powyżej dziś 15.580 jest nastawione na strzelenie celu 15.680 oraz 15.750 punktów. Negacja to dopiero powrót poniżej 15.530 w co szczerze wątpię (choć ja to sobie mogę 😂 ).

wykres DAX H1 10.06.2021
DAX H1 10.06.2021

Dzisiejsze poziomy PK*: 10.06
R3 = 15.820
R2 = 15.745
R1 = 15.673
PK = 15.602
S1 = 15.533
S2 = 15.460
S3 = 15.390

*Punkt kierunkowy – subiektywnie wyznaczany poziom newralgiczny dla indeksu. Choć strukturą przypominać może pivoty, w praktyce to nic innego jak ręcznie oznaczone strefy handlu intraday. Więcej na temat punktów kierunkowych można dowiedzieć się z cyklicznego spotkania webinarowego – “Wyznaczanie punktów kierunkowych w praktyce“.

Wszystkie analizy cyklu można śledzić pod tagiem PSV. Poznaj również metodologię PSV – opisaną tutaj. Dołącz do grupy New Vision Trading na facebooku, aby dowiedzieć się więcej o PSV oraz innym podejściu do rynków. 

invest

Maksymilian Bączkowski poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here