Naga MarketsStrategia PSV: Testowanie wczorajszego dołka - zakres 12.730/40 nadal broniony

Strategia PSV – to codzienny cykl analiz i zagrań oparty na trzech głównych elementach: pivocie, sekwencji i wolumenie oraz dwóch elementach wspomagających proces decyzyjny. Cykl ten nie tylko przybliża posługiwanie się metodą ale również szacuje kolejne kroki indeksu DAX. Seria analiz tworzona pod patronatem brokera Trade.com. Analizy skupiają się wokół niemieckiego indeksu DAX.

  • Niemiecki indeks pokazał wczoraj pierwszą reakcję pro-spadkową
  • Kontrakty na DAX mają szansę jednak na korektę na ponowne wbicie w pozycje
  • Jeśli do tego dojdzie, trzeba będzie obserwować czy rynek dalej będzie w stanie spadać

DAX w prostej sytuacji: korekta przed nami, tylko czy spadki również?

Podczas wczorajszej sesji widzieliśmy sytuację, która w końcu potwierdza poniedziałkowy wpis. A w nim jak już wiemy, jest mowa o zejściu właśnie takim jak widzimy obecnie, tylko tylko, że z nieco większym zasięgiem. Obecnie znajdujemy się mniej więcej na zakresie 12.980 punktów a dziś uznaję, że szansa na odreagowanie jest duża. Może nie liczę na tak wysokie jak ponowne wyłamanie znanego już szczytu, który naszym punktem odniesienia – ale bliskie okolice boxa mogą być przetestowane.

wykres DAX H4 13.11.2020
DAX H4 13.11.2020

To daje przede wszystkim szanse na ponowną re-dystrybucje, jeśli ktoś nie zdążył podczas wczorajszej sesji handlowej. Ja co prawda złapałem 2 pozycje, jednak zdecydowanie za małe, aby być ukontentowanym, gdyby rynek teraz zdecydował spadać do targetu. Dlatego podczas dzisiejszej sesji liczę na strzelenie poziomów 13.80 – 13.100, by móc ponownie wbić się w ruch. Warto jednak będzie obserwować, czy obecne zejście nie jest tylko jednorazowe – tzn. jeśli zobaczymy mocą presję na wzrost a nie zwykłą korektę, lepiej będzie ponownie uważać.

Intraday podejście wygląda z kolei tak jak poniżej widać to na PK. Zakres oporu dnia jest na poziomie 13.060 punktów i póki nie będzie ten zakres przełamany, nadal wspierany będzie układ spadkowy. Ciężko dziś jednak będzie ocenić zasięg potencjalnego ruchu i zmienność. Zdaje mi się jednak, że gdyby rynek podbił do zakresu PK byłoby to dobre miejsce do szukania ponownego shorta.

wykres DAX H1 13.11.2020
DAX H1 13.11.2020

Zobacz także: Wirecard: Niemiecki regulator na dywaniku UE. Błędy w nadzorze nad spółką płatniczą?

Dzisiejsze poziomy PK*: 13.11
R3 = 13.245
R2 = 13.180
R1 = 13.123
PK = 13.060
S1 = 13.000
S2 = 12.940
S3 = 12.870

*Punkt kierunkowy – subiektywnie wyznaczany poziom newralgiczny dla indeksu. Choć strukturą przypominać może pivoty, w praktyce to nic innego jak ręcznie oznaczone strefy handlu intraday. Więcej na temat punktów kierunkowych można dowiedzieć się z cyklicznego spotkania webinarowego – “Wyznaczanie punktów kierunkowych w praktyce“.

Wszystkie analizy cyklu można śledzić pod tagiem PSV. Poznaj również metodologię PSV – opisaną tutaj. Dołącz do grupy New Vision Trading na facebooku. 

Maksymilian Bączkowski poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here