Naga Markets

Strategia PSV: DAX przy R2. Konsolidacyjny akcent nadal odczuwalnyStrategia PSV – to codzienny cykl analiz i zagrań oparty na trzech głównych elementach: pivocie, sekwencji i wolumenie oraz dwóch elementach wspomagających proces decyzyjny. Cykl ten nie tylko przybliża posługiwanie się metodą ale również szacuje kolejne kroki indeksu DAX. Seria analiz tworzona pod patronatem brokera Interactive Brokers. Analizy skupiają się wokół niemieckiego indeksu DAX.

  • Rynek podszedł do zakresu R2 – jednak nadal nic się nie zmieniło
  • Oznacza to powoli tworzenie konsolidacji na strefie
  • Obecnie zakresy 14.385 – 14.240 są ograniczeniami ruchu
  • Partnerem artykułu jest Interactive Brokers, sprawdź ofertę już teraz

Intraday: DAX w konsolidacji, czy piątek to zmieni?

W ten oto sposób dotarliśmy do ostatniej sesji tygodnia. Dla wielu to powód do celebracji, dla innych raczej niesmak pozostawiony przez brak konkretnego ruchu na niemieckim indeksie. I faktycznie, patrząc na ruch w tym tygodniu to niewiele się zmieniło, o ile o zmianach jako takich w ogóle można powiedzieć. Prawdę mówiąc rynek skupił się ostatnio na bronieniu dolnego ograniczenia w postaci zakresu 14.200 – 14.240 punktów, aniżeli jakiś specjalnych kombinacji. Zresztą, dobrze widać również, że rejon R2, czyli poziomy 14.380 punktów również są dobrze “strzeżone”.

W takim układzie ciężko będzie powiedzieć o czymś konkretnym oprócz tego, że rynek nadal może być nastawiony wzrostowo, nadal może sięgnąć strefę 14.450 – 14.500 jednak do tego potrzeba będzie korekty oraz dalszego utrzymywania dolnych ograniczeń. Nie ma co przejmować się na razie również wczorajszym nadbiciem dolnego ograniczenia, tzn. wyjścia nieco poniżej zakresu lokalnego wsparcia – ponieważ rynek z definicji nie potwierdził wyłamania zakresu. Zakres ten zatem nadal obowiązuje jako wsparcie.

wykres DAX H1 18/11/2022
DAX H1 18/11/2022

CHCĘ INWESTOWAĆ Z INTERACTIVE BROKERS

Swing: Korekta, ruch i.. zakres docelowy?

DAX nadal podąża za schematem. Cel jest realnie do osiągnięcia, jednak szansa, że zrobi to bez korekty wynosi ok. 42%. Korekta z kolei mogłaby sięgnąć rejonów 14.120 – 13.980 pkt. Póki co jednak sygnałów korekcyjnych brak.

wykres DAX D1 17.11.2022
DAX D1 17.11.2022

Podsumowanie dla sesji

Intraday: 18/11
Szansa na główny ruch do południa: Kontynuacja ruchu wzrostowego, drobna korekta w grze
(zrewidowane 18.11)
Cel dla sesji: W przypadku utrzymania LW (lok. wsp.) R2
(zrewidowane 18.11).

Potwierdzenie stojące za tezą: Na razie jeszcze mamy dalsze podtrzymanie struktury wzrostowej.
(podtrzymane 18.11)

Dzisiejsze poziomy PK*: 
R3 = 14.515
R2 = 14.385
R1 = 14.247
PK = 14.103
S1 = 13.961
S2 = 13.833
S3 = 13.693
Swing: Dalszy zakres to okolice 14.716 pkt.

*Punkt kierunkowy – subiektywnie wyznaczany poziom newralgiczny dla indeksu. Choć strukturą przypominać może pivoty, w praktyce to nic innego jak ręcznie oznaczone strefy handlu intraday. Więcej na temat punktów kierunkowych można dowiedzieć się z cyklicznego spotkania webinarowego – “Wyznaczanie punktów kierunkowych w praktyce“.

Wszystkie analizy cyklu można śledzić pod tagiem PSV. Poznaj również metodologię PSV – opisaną tutaj.  

XTB

Maksymilian Bączkowski poleca również:

NOTKA O RYZYKU:

Artykuł jest sponsorowany przez Interactive Brokers CE. Spółka Interactive Brokers Central Europe Zrt. (IBCE) jest regulowana przez MNB. IBCE nie ponosi odpowiedzialności za treść tego artykułu. Inwestowanie wiąże się z ryzykiem utraty Twojego kapitału. Niektóre produkty finansowe nie są odpowiednie dla wszystkich inwestorów. Klienci powinni zapoznać się z odpowiednimi ostrzeżeniami o ryzyku przed inwestowaniem.Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


Poprzedni artykułIle kosztuje dolar 18.11.2022? Kurs dolara do złotego (USD/PLN) w piątek
Następny artykułCzwartkowa sesja pod znakiem obaw o recesję. Wall Street nieznacznie spada
Od roku 2012 działa jako Trader na rynku OTC/FX jako daytrader. Założyciel Klubu Inwestora „New Vision Trading” (dawniej Trading Club Szczecin) w roku 2016 i działającą w formie grupy facebookowej oraz czatu dla inwestorów do dziś. Prelegent wielu paneli dyskusyjnych nt. rynków finansowych. Twórca autorskiej strategii "PSV" - podejścia do inwestycji krótkoterminowych (2016/2017). Pasjonat ekonomii, inwestycji kapitałowych, wyznawca i propagator idei social-learningu. Działania i trafność analiz, które wykonuje, zostały bardzo docenione przez wielu traderów i inwestorów. Skutkowało to m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację FxCuffs w kategorii Analityk Roku 2016 oraz kolejną nominacją za rok 2018.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here