Naga MarketsStrategia PSV: Testowanie wczorajszego dołka - zakres 12.730/40 nadal broniony

Strategia PSV – to codzienny cykl analiz i zagrań oparty na trzech głównych elementach: pivocie, sekwencji i wolumenie oraz dwóch elementach wspomagających proces decyzyjny. Cykl ten nie tylko przybliża posługiwanie się metodą ale również szacuje kolejne kroki indeksu DAX. Seria analiz tworzona pod patronatem brokera Trade.com. Analizy skupiają się wokół niemieckiego indeksu DAX.

  • Kontrakty na DAX tworzą podczas poniedziałkowej sesji lukę wzrostową
  • Skutkuje to podejściem do zakresu 12.700 punktów (niedawnych targetów)
  • Obecnie oczekiwać się będzie pokrycia luki wzrostowej

Kontrakty na DAX pod presją popytu, co dalej?

DAX wykonuje którą piłkę – dalsze wzrosty pod poziom 12.700 i nadal mało indeksowi widząc ruchliwość indeksu. Obecnie to co rzuca się najbardziej w oczy to luka wzrostowa, powstała podczas dzisiejszej sesji. Osobiście luk nie dogrywam, staram się unikać tego typu handlu, jednak jeśli ktoś już musi, to lepiej nie handlować dziś każdego szczytu na zasadzie “przecież muszą to dograć” ponieważ to bzdura, tylko luki dogrywa się w momencie wkroczenia indeksu w jej zasięg. Klasyka gatunku mówi, że gry wykres wkracza te 5 – 10% w zakres luki, dopiero można pozycjonować się pod jej całkowite dogranie, podczas gdy większość widząc lukę łapać będzie dziś pewnie każdy możliwy szczyt.

wykres DAX H1 09.11.2020
DAX H1 09.11.2020

Przypomnę tylko, że DAX potrafi długo luk nie dogrywać. Ten rok jest specyficzny, więc tego tak nie widać, jednak w poprzednich latach indeks potrafił pozostawiać niedograne luki nawet na kilka miesięcy. Tymczasem dziś oczekuję, że strefa R1 z plus-minus 25 punktowym zakresem utrzyma rynek przed dalszymi wzrostami. Jeśli faktycznie tak będzie zejście do PK będzie zasadne. Sekwencja nadal jest po stronie byków, więc każdy short obarczony jest póki co większym ryzykiem, jednak tego świadomi są mam nadzieję wszyscy.

Osobiście uważam, że ruch wzrostowy może utrzymywać się jeszcze w tym tygodniu, poprawiając szczyty co rusz nawet do zakresu 12.907 – 13.105 punktów. Dlatego szansa na podejścia jest, kwestią jest tylko wykorzystywanie korekt do odpowiedniego wbicia się w ruch. Wiadomo jakie są poniedziałkowe sesje, dlatego dalszy plan na tydzień w kolejnych przeglądach.

Zobacz także: Wirecard: Niemiecki regulator na dywaniku UE. Błędy w nadzorze nad spółką płatniczą?

Dzisiejsze poziomy PK*: 09.11
R3 = 12.907
R2 = 12.808
R1 = 12.705
PK = 12.599
S1 = 12.498
S2 = 12.400
S3 = 12.297

*Punkt kierunkowy – subiektywnie wyznaczany poziom newralgiczny dla indeksu. Choć strukturą przypominać może pivoty, w praktyce to nic innego jak ręcznie oznaczone strefy handlu intraday. Więcej na temat punktów kierunkowych można dowiedzieć się z cyklicznego spotkania webinarowego – “Wyznaczanie punktów kierunkowych w praktyce“.

Wszystkie analizy cyklu można śledzić pod tagiem PSV. Poznaj również metodologię PSV – opisaną tutaj. Dołącz do grupy New Vision Trading na facebooku. 

Maksymilian Bączkowski poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here