Naga MarketsStrategia PSV: DAX nadal walczy o zejście. Decydujące sesje przed nami

Strategia PSV – to codzienny cykl analiz i zagrań oparty na trzech głównych elementach: pivocie, sekwencji i wolumenie oraz dwóch elementach wspomagających proces decyzyjny. Cykl ten nie tylko przybliża posługiwanie się metodą ale również szacuje kolejne kroki indeksu DAX. Seria analiz tworzona pod patronatem brokera Trade.com. Analizy skupiają się wokół niemieckiego indeksu DAX.

Te artykuły również Cię zainteresują
  • DAX w środę osiąga poziom 11.600 punktów
  • Indeks znacznie zawęża zasięgi handlu
  • Ubity dołek jako ważne wsparcia intraday

DAX przy 11.600, środowy schemat handlu

Wczorajsza sesja jak widać mocno skupiła się na testach dziennego R1, gdzie zakres ten traktowany był jako wsparcie dnia. Wczoraj obawiałem się, że ustalone punkty kierunkowe dnia znacznie zawężą zasięgi indeksu, jednak tak się nie stało – rynek sam w sobie nie generował mocniejszych podejść. Można wczorajszą sesję nazwać konsolidacyjną, gdzie dopiero nad ranem zakres górnego ograniczenia został wybity.

Zobacz także: Akceptacja strat to pierwszy realny krok do odniesienia trwałego sukcesu!

wykres DAX H1 27.05.2020
DAX H1 27.05.2020

Tak obecnie wyglądają punkty kierunkowe, na środa sesję handlową. S1 na poziomie wczorajszego dołka, który to tak skrzętnie był broniony a punktem kierunkowym wybite górne ograniczenie, gdzie góra konsolidacji po jej wybiciu często służy jako wsparcie dla kolejnego impulsu wzrostowego po korekcie.

Te okolice mogą dać ruch dziś pod zakres 11.670 pkt i tego na sesji można będzie się trzymać tak długo, jak długo rynek utrzymywać będzie ten zakres. Warto pamiętać, że nadal jesteśmy w trendzie wzrostowym i nawet najlepszy trader na świecie tego stanu rzeczy nie zmieni. Albo handlujemy z trendem póki rynek nie neguje sekwencji, albo sl’e będą zbierane. “prawdziwy trading” to rynek, nie setup.

Z punktu widzenia sekwencji H1/H4 pierwsze short próbować można po przełamaniu 11.320 pkt. Dopiero. 

Dzisiejsze poziomy PK: 27.05
R3 = 11.750
R2 = 11.670
R1 = 11.600
P.P = 11.522
S1 = 11.445
S2 = 11.365
S3 = 11.290

Wszystkie analizy cyklu można śledzić pod tagiem PSV. Poznaj również metodologię PSV – opisaną tutaj.

Maksymilian Bączkowski poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here