Naga MarketsStrategia PSV: DAX wypełnia strukturę, cofa notowania poniżej 9700 pkt. Co dalej?Strategia PSV – to codzienny cykl analiz i zagrań oparty na trzech głównych elementach: pivocie, sekwencji i wolumenie oraz dwóch elementach wspomagających proces decyzyjny. Seria analiz tworzona pod patronatem brokera Trade.com. Analizy skupiają się wokół niemieckiego indeksu DAX.


Kolejny raz niemiecki indeks testuje zakres 10.000 punktów, nie mogąc sobie poradzić z tą strefą. Przełamanie jej i utrzymanie się świecy przynajmniej H1/H4 byłoby całkiem ciekawym sygnałem sugerującym możliwość testu poziomów 10.200 – 10.350 punktów. Jednak w tym momencie patrząc na wykres nie widać jeszcze, aby indeks był na to gotowy. Dlatego też czy nam się to podoba czy nie – strefa ta będzie dla nas ważnym oporem intraday, który może mieć szansę wygenerować dziś odpowiedni sygnał dla sesji.

wykres DAX H1 27.03.2020
DAX H1 27.03.2020

Teraz cała walka skupiać się będzie moim zdaniem wokół poziomu dzisiejszego dziennego punktu kierunkowego. Właśnie ten rejon jest dla wykresu istotnym wsparciem z układu sekwencyjnego – który nadal pozostaje jeszcze wzrostowy. Jeśli indeks będzie dziś utrzymywał ten zakres – szanse na atak strefy dzisiejszego poziomu R2 jest bardzo duży. To jest być albo nie być dla sekwencji wzrostowej. Wyłamanie tego zakresu będzie przełamaniem sekwencji ustanawiania wyższych dołków oraz zanegowanie pozytywnego sentymentu tworzącemu budowie sekwencji.

W przypadku negatywnego scenariusza celem dla sesji może okazać się nawet zakres S2, co nie byłoby wcale bardzo wygórowanym zakresem docelowym dla sesji intraday. Dziś piątek – a więc ważna sesja dla rynku. Z jednej strony piątki zwykle utrzymują w ostatnich sesjach tendencję, z drugiej zaś nie jestem przekonany, czy utrzymywane pozycji przez large traders byłoby najlepszym rozwiązaniem, kiedy w gruncie rzeczy nic nie jest pewne w obecnej sytuacji. Niby mamy dodruk, niby zasypujemy “darmową gotówką” dno, niby firmy medyczne prześcigają się w zgłaszaniu się po licencję na dystrybucję leku – ale coś mi tu nie gra. Może dlatego, że nigdy nie lubiłem chodzić na skróty a dodruk, który widzimy jest niczym innym. Generalnie ujmując – dzienny PK to klucz dla sesji. Powyżej przedstawione setupy – gdzie test tego zakresu pokaże nam co dalej.

Dzisiejsze poziomy PK: 27.03
R3 = 10.470
R2 = 10.250
R1 = 10.035
P.P = 9795
S1 = 9568
S2 = 9332
S3 = 9095

Wszystkie analizy cyklu można śledzić pod tagiem PSV. Poznaj również metodologię PSV – opisaną tutajConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here