Naga Markets



Strategia PSV: Testowanie wczorajszego dołka - zakres 12.730/40 nadal broniony

Strategia PSV – to codzienny cykl analiz i zagrań oparty na trzech głównych elementach: pivocie, sekwencji i wolumenie oraz dwóch elementach wspomagających proces decyzyjny. Cykl ten nie tylko przybliża posługiwanie się metodą ale również szacuje kolejne kroki indeksu DAX. Seria analiz tworzona pod patronatem brokera Trade.com. Analizy skupiają się wokół niemieckiego indeksu DAX.

Te artykuły również Cię zainteresują




  • Kontrakty na niemiecki indeks nadal nie odpuszczają
  • Rynek nie wykonuje nawet pomniejszych korekty w obecnym ruchu
  • Baza dla dalszego wzrostu na zakresie 13.710/750 pkt.

Wyciąganie indeksu nadal trwa – jednak bez wcześniejszego cofnięcia

Wczorajsza sesja skupiła się jak widać po wykresie H1 – na wyciąganiu indeksu praktycznie bez większych cofnięć. Szkoda, bo choć wybicie szczytów wchodziło faktycznie w grę, to rozegranie tego mogło być problematyczne będąc na samych szczytach i nie wykonując żadnego układu korekcyjnego.

wykres DAX H1 29.12.2020
DAX H1 29.12.2020

Jedno jednak pozostaje nadal faktem: dopóki rynek nie wróci poniżej szczytów pozycje krótkie nie są dla mnie zasadne. Co więcej, jestem więcej niż przekonany, że duża część inwestorów już wisi z pozycjami krótkimi zbieranymi w tak zwanym pomiędzy czasie, w rejonach 13.400 – 13.800, ponieważ indeks był już wtedy “relatywnie drogi” lub może nawet “za drogi”.

Odchodząc jednak od tego typu nonsensów: rynek z sekwencyjnego punktu widzenia ma wsparcie w zakresie 13.710/740 punktów i póki utrzymuje tę strefę może wyciągać ruch nawet pod 14 tysięcy punktów bez większego problemu. Trudnością w tym wszystkim jest jednak handel bez korekty – dlatego nadal konserwatywnie  podchodząc test PK i utrzymanie strefy dać może dopiero ciekawą strefę do próby dalszego rozegrania tego typu ruchu.

Na dziś zatem: zejście w okolice 13.800 – 13.755 pkt i utrzymanie ruchu = szukanie wejścia w L celem 13.895/920 punktów. Wyłamanie PK może dać cofnięcie pod zakres 13.680 chociaż z tym rozgrywaniem byłbym ostrożny bez wyraźnego triggera.

Zobacz także: Wirecard: Niemiecki regulator na dywaniku UE. Błędy w nadzorze nad spółką płatniczą?

Dzisiejsze poziomy PK*: 29.12
R3 = 13.960
R2 = 13.895
R1 = 13.825
PK = 13.755
S1 = 13.688
S2 = 13.621
S3 = 13.548

*Punkt kierunkowy – subiektywnie wyznaczany poziom newralgiczny dla indeksu. Choć strukturą przypominać może pivoty, w praktyce to nic innego jak ręcznie oznaczone strefy handlu intraday. Więcej na temat punktów kierunkowych można dowiedzieć się z cyklicznego spotkania webinarowego – “Wyznaczanie punktów kierunkowych w praktyce“.

Wszystkie analizy cyklu można śledzić pod tagiem PSV. Poznaj również metodologię PSV – opisaną tutaj. Dołącz do grupy New Vision Trading na facebooku, aby dowiedzieć się więcej o PSV oraz innym podejściu do rynków. 

Maksymilian Bączkowski poleca również:



Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here