Naga Markets



Strategia PSV: DAX przekracza 13.460 pkt, negacja czy krótkoterminowe wyjście?Strategia PSV – to codzienny cykl analiz i zagrań oparty na trzech głównych elementach: pivocie, sekwencji i wolumenie oraz dwóch elementach wspomagających proces decyzyjny. Seria analiz tworzona pod patronatem brokera Trade.com. Analizy skupiają się wokół niemieckiego indeksu DAX.


Walka na indeksie nadal trwa. Piątkowe zejście indeksu ponownie zostało wybrane podczas godzin nocnej sesji, rynek zbliża się do poziomów 13.800. Podczas piątkowej sesji odbyło się spotkanie dotyczące niemieckiego rynku i był to prawdopodobnie najbardziej szczegółowy opis ostatnich tygodni jaki miałem dotychczas okazję poprowadzić. W dużej mierze skupiłem się na opisywaniu ostatniego ruchu spadek-wzrost z okresu końcówki stycznia początku lutego (ostatnie dwa tygodnie). Wówczas mowa było o rynku profilu wolumenowego powiązanego z rynkiem opcyjnym oraz powodami, dla których tak wielka i szybka presja popytowa nastała.

Plan na najbliższe tygodnie jest relatywnie prosty i obejmował dwie opcje. Natychmiastowe zejście do poziomów ostatniego poru (13.600 – 13.550) i ubranie ulicy w longi na podstawie generowanego przeświadczenia o możliwości dalszego spadku. Drugi – natychmiastowe podejście wykańczające, które określone targety ma na strefach z rynku opcyjnego. Warto pamiętać, że niebawem wygasanie i przejście na marcową serię open interest.

WYKRES DAX H4 17.02.2020
DAX H4 17.02.2020

Więcej szczegółów podawać nie będę, ponieważ to wszystko było już podczas piątkowego spotkania – włącznie z udostępnionym szablonem powyższego wykresu oraz opisu co oznaczają jakie poziomy.

Tymczasem jeśli chodzi o sesję intraday – krótko i na temat. Rynek nadal w presji wzrostowej, realnie może wykorzystać ponownie skupowanie Azjatów i przyatakować górne zasięgi. Co za tym idzie – wykonać drugi schemat z opisanych podczas piątkowego spotkania. Cele podane zostały podczas webinaru.

Dzisiejsze poziomy Pivotów: 17.02
R3 = 13.870
R2 = 13.828
R1 = 13.787
P.P = 13.746
S1 = 13.705
S2 = 13.663
S3 = 13.622

Wszystkie analizy cyklu można śledzić pod tagiem PSV. Poznaj również metodologię PSV – opisaną tutaj



Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here