Naga MarketsStrategia PSV: Testowanie wczorajszego dołka - zakres 12.730/40 nadal broniony

Strategia PSV – to codzienny cykl analiz i zagrań oparty na trzech głównych elementach: pivocie, sekwencji i wolumenie oraz dwóch elementach wspomagających proces decyzyjny. Cykl ten nie tylko przybliża posługiwanie się metodą ale również szacuje kolejne kroki indeksu DAX. Seria analiz tworzona pod patronatem brokera Trade.com. Analizy skupiają się wokół niemieckiego indeksu DAX.

Te artykuły również Cię zainteresują
  • Kontrakty na DAX ponownie wchodząc w zakres poziomu 12.900 pkt
  • Rynek przełamuje średnią kroczącą, sugerując możliwość dalszych zejść
  • Wtorkowa sesja wyjaśni, czy nastąpi utrzymanie dołków

DAX znowu niepewnie, rynek schodzi do dolnych ograniczeń

Rynek w ciągu ostatnich tygodni z perspektywy H1/H4 co wygeneruje sygnał typu swing, to zaraz albo go neguje, albo zwyczajnie popada w konsolidację nie dając rozegrać nic, prócz pojedynczych sesji intraday. Obecnie co prawda jeszcze nic nie jest negowane, jednak zdecydowanie też nie jest potwierdzane. Niemiecki indeks po ostatniej fali wzrostów do zakresu 13.240 punktów co rusz obniża swoje notowania, tzn. schodzi raz po raz niżej atakując obecnie zakres 12.900 pkt.

wykres DAX H1 01.09.2020
DAX H1 01.09.2020

W związku z wczorajszym negatywny nastawieniem punkt kierunkowy dla sesji znajduje się dziś powyżej ceny, na poziomie 13.025 punktów i dopóki rynek nie przełamie ponownie poziomu – warto uważać w pierwszym ruchu na pozycje długie. Obecnie schemat handlu w przypadku utrzymania się ceny poniżej PK może wyglądać następująco: próba nadbicia PK, cofnięcie, potwierdzenie negatywnej struktury, zejście o zakresu S2.

W przypadku wyjścia powyżej PK będzie dopiero można mówić o przyatakowaniu zakresu ceny uśrednionej, przebiegającej mniej więcej w zakresie 13.100 punktów podczas dzisiejszej sesji. Późniejsza aktualizacja w godzinach 11:00 – 11:30 w premarkciecie.

Zobacz także: Wirecard: Niemiecki regulator na dywaniku UE. Błędy w nadzorze nad spółką płatniczą?

Dzisiejsze poziomy PK*: 01.09
R3 = 13.226
R2 = 13.157
R1 = 13.090
PK = 13.025
S1 = 12.961
S2 = 12.898
S3 = 12.834

*Punkt kierunkowy – subiektywnie wyznaczany poziom newralgiczny dla indeksu. Choć strukturą przypominać może pivoty, w praktyce to nic innego jak ręcznie oznaczone strefy handlu intraday. Więcej na temat punktów kierunkowych można dowiedzieć się z cyklicznego spotkania webinarowego – “Wyznaczanie punktów kierunkowych w praktyce“.

Wszystkie analizy cyklu można śledzić pod tagiem PSV. Poznaj również metodologię PSV – opisaną tutaj.

Maksymilian Bączkowski poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here