Naga MarketsStrategia PSV – to codzienny cykl analiz i zagrań oparty na trzech głównych elementach: pivocie, sekwencji i wolumenie oraz dwóch elementach wspomagających proces decyzyjny. Seria analiz tworzona pod patronatem brokera Trade.com. Analizy skupiają się wokół niemieckiego indeksu DAX.


Obecnie można na rynku można śmiało powiedzieć, iż tegoroczne lato – a więc okres, w którym przynajmniej w teorii zmienność na rynkach powinna być mniejsza – jest zdecydowanie odejściem od reguły. Zmienność rozpieszcza inwestorów intraday, podczas gdy niemiecki indeks DAX wykonuje ruchy po 200 – 300 punktów podczas pojedynczej sesji handlowej. To informacja dobra dla przede wszystkim dla inwestorów jednosesyjnych – jednak traderzy średniego terminu dzięki obecnym ruchom mogą spokojnie zbudować plan na handel na najbliższe tygodnie – ponieważ rynek zdaje się mimo relatywnie sporej zmienności respektować co ważniejsze strefy s/r wyznaczane z wyższego interwału czasowego.

Jednak jeśli chodzi stricte o sesję intraday warto zauważyć, iż pozytywny sentyment pojawia się na rynkach zaraz po godzinie 20:00 podczas wczorajszej sesji handlowej. Ruch zostanie kontynuowany, przez co niemiecki indeks wykonuje blisko 150 punktów podejścia ze strefy 11.330 do 11.500 podczas notowań nocnych. Dzieje się tak dlatego, ponieważ na rynku przebija się niewielki entuzjazm w związku ze słowami Donalda Trumpa, który wyraził przekonanie, że Pekin chce umowy handlowej z USA – a umowa pomiędzy krajami powinna być zawarta bez wcześniejszego nakładania kolejnych taryf odwetowych. Tymczasem Ministerstwo Spraw Zagranicznych Chin wyraziło nadzieję, że Stany Zjednoczone “spotkają się z nimi w połowie drogi” w sprawie handlu i wdrożą konsensus osiągnięty podczas spotkania G20 w Osace.

Jedyne pytanie jakie w tym momencie trapi w szczególności inwestorów, brzmi – czy słowa te będą miały pokrycie podczas kolejnych tygodni, ponieważ jak wiadomo, prezydent Donald Trump jest znany z impulsywności oraz nagłych zmian wcześniejszych ustaleń pod wpływem pojawiających się czynników zewnętrznych. Jeśli jednak założyć, iż faktycznie informacja ta miałaby wprowadzić na rynek chwilowy entuzjazm, wówczas odbicie na rynku mogłoby mieć nieco większy wydźwięk.

Tymczasem na dzisiejszą sesję handlową warto skupić się na kilku bardzo istotnych dla piątkowych notowań poziomach. Punkt kierunkowy na dzisiejszą sesję znajduje się na poziomie 11.442 punktym natomiast najważniejsze poziomy oporów i wsparć to odpowiednio: R1 11.498, R2 11.551, R3 11.600, S1 11.392, S2 11.342, S3 11.287.

wykres DAX M15 15.08.2019
DAX M15 15.08.2019

Na dziś nie oczekuje się podejść rzędu 200 punktów, jednak poziom drugiego dziennego oporu intraday wydaje się być naprawdę kuszący do strzelenia. W takim wypadku trzeba by wyczekać re-testu strefy dziennego punktu kierunkowego nadającego wymowy dla dzisiejszej sesji intraday. Re-akumulacja pozycji typu long mogłaby się odbyć zatem w zakresie ceny 11.470 – 11.450 punktów, gdzie celem dla pozycji typu long mógłby być poziom 11.550. 100 punktów potencjalnego zasięgu dla pozycji długich na dzisiejszą sesję handlową jest bardzo prawdopodobne.

Dopiero wyłamanie poziomu dziennego PK oznaczać będzie po raz kolejny osłabiające się notowania, gdzie wyhamowanie spadków może pojawić się dopiero w okolicach poziomu 11.340.

Dzisiejsze poziomy Pivotów: 16.08 (poziomy zostaną uzupełnione po godzinie 09:00!)
R3 = 12.829
R2 = 12.684
R1 = 11.548
P.P = 11.402
S1 = 11.267
S2 = 11.121
S3 = 10.985

Wszystkie analizy cyklu można śledzić pod tagiem PSV. Poznaj również metodologię PSV – opisaną tutajtokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułSilna przecena złotego – komentarz walutowy
Następny artykułHistoria pieniądza. Od barteru po kryptowaluty. Część 5
Od roku 2012 działa jako Trader na rynku OTC/FX jako daytrader. Założyciel Szczecińskiego Klubu Inwestora „Trading Club Szczecin” oraz prelegent wielu paneli dyskusyjnych nt. rynku Forex. Twórca autorskiej strategii "PSV" - podejścia do inwestycji krótkoterminowych. Pasjonat ekonomii, inwestycji kapitałowych, wyznawca i propagator idei social-learningu. Działania i trafność analiz, które wykonuje, zostały bardzo docenione przez wielu traderów i inwestorów. Skutkowało to m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację FxCuffs w kategorii Analityk Roku 2016 oraz kolejną nominacją za rok 2018.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here