Naga MarketsStrategia PSV: DAX wypełnia strukturę, cofa notowania poniżej 9700 pkt. Co dalej?Strategia PSV – to codzienny cykl analiz i zagrań oparty na trzech głównych elementach: pivocie, sekwencji i wolumenie oraz dwóch elementach wspomagających proces decyzyjny. Seria analiz tworzona pod patronatem brokera Trade.com. Analizy skupiają się wokół niemieckiego indeksu DAX.


Kolejna sesja – kolejna konsolidacja indeksu. Szczerze mówiąc spodziewałem się już wczoraj jakiegoś wybicia, choćby niewielkiego tylko po to, aby rozrzedzić obecnie gęstą atmosferę na indeksie. Niestety, indeks zdecydował ponownie chodzić up&down nawet nie śmiąc atakować górnego ograniczenia. Jedyne na co wczoraj można było liczyć to niespełna 320 punktów wzrostu od momenty pisania PSV, co nie jest mało, ale z drugiej strony też przy obecnej zmienności – szału nie ma.

W tym momencie indeks cofa do poziomu 9655 punktów po stworzonym trzecim szczycie. Czy to będzie ten moment, w którym indeks zdecyduje się na wyłamanie – chociaż dolnego ograniczenia? Tego nie wiem, wiem natomiast, że jeśli struktura spadkowa w tym paśmie ma zostać utrzymana – szukać dziś będę w okolicach dziennego R1 wejścia. Celem dla indeksu dziś – chciałbym, aby było – dzienne S1 – S2. Na razie wszystko wskazuje na to, że szanse na dalsze zejścia są duże, zobaczymy jednak po godzinie 09:00 jak rynek kasowy zdecyduje.

wykres DAX H1 01.04.2020
DAX H1 01.04.2020

Jak dla mnie to jedyny sensowny scenariusz na dziś. Szukanie pozycji długich może mieć miejsce dopiero po osiągnięciu pierwszych targetów z pozycji short lub w przypadku, kiedy indeks po godzinie 09:00 wyszedłby w okolice dziennego punktu kierunkowego widocznego na załączonym wykresie i ewidentnie nie miał sił na dalsze spadki. Wówczas strefa PK – R1 wynosi około 190 punktów, z których chociaż 100 można spróbować wyłapać. Sygnałem dla takiego podejścia będzie wolumen, który pokaże, czy rynek w tym miejscu faktycznie będzie skupowany.

 

Dzisiejsze poziomy PK: 01.04
R3 = 10.260
R2 = 10.060
R1 = 9873
P.P = 9688
S1 = 9500
S2 = 9310
S3 = 9100

Wszystkie analizy cyklu można śledzić pod tagiem PSV. Poznaj również metodologię PSV – opisaną tutajConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here